Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Strabo “Rolex Cup”’a Hazırlanıyor

Tekne ve Denizcilik, Yelken Seyri 14 Haziran 2013

Pordiva Bilişim Teknolojileri  A.Ş yöneticilerinin ortak bir hobileri var. O da yelken. Mert Pozcu ve Egemen Şekeralp, tekneleri "Strabo" ile yelken hobilerini hayata geçiriyorlar. Tekneleri bir “Swan 70”. Bu tekneden dünyada sadece 7 adet üretilmiş.

 

Tekne 2009 yılında sadece swanlara özel olmayan ancak çok özel teknelerin katılmasına izin verilen,  Atlas Okyanusu’nun Amerika kıyısında Newport da ”Bucket Race”‘e, daha sonra ise 2010’da Karayipler’de gerçekleşen Swan Regatta’ya katılmış ve orada bir haftalık yarışta “Spirit of Swan” kupasını kazanmış.

Ancak Strabo ve ekibini heyecanlandıran asıl haber, bu yıl 10-16 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan “Rolex Swan Cup”’a davet almaları. Bu yarış için ekip şimdiden hazırlıklarına başlamış. Rolex Cup’a hazırlıkları kapsamında ekip ilk olarak 13 Temmuz’da başlayacak olan “XLI. Deniz Kuvvetleri Kupası”’na katılacak.  Strabo Ekibine başarılar diliyoruz.

 

    

1587 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]