• Per. Kas 30th, 2023

Özel yat kiralama günümüzde her gün biraz daha popüler olan aktivitelerden biri. Birçok kişi değişik sebeplerle de olsa özel yat kiralama eğilimine giriyor. Bu durumun temel sebeplerinden birinin artık insanların değişik ve eğlenceli yeni aktiviteler aramasından kaynaklandığı söylenebilir. İnsanlar etraflarında özel yat kiralayanları gördükçe kendileri de bu olayın içine girmek istiyorlar.
Genel olarak bakıldığında kısa süreli özel yat kiralamalar doğum günü kutlamaları, evlilik yıldönümleri ya da evlilik teklifleri için, özel misafirler için ya da sıklıkla tekne partileri için yapılıyor. Bu iş için de en yaygın kullanılan araç genelde internet oluyor. İnternette birçok özel yat kiralama sayfası bulabilir, çok çeşitli kiralık teknelere ulaşabilirsiniz. Tekne konusunda alternatifler sınırsız olduğu gibi fiyat yelpazesi de çok çeşitli. Bu konuda hem kiralayacağınız teknenin özellikleri ve donanımı hem de sizin tekne kiralamanız sırasında isteyeceğiniz hizmetin niteliği belirleyici oluyor. Burada rakamlarla ilgili bilgi vermek istememekle birlikte fiyatların genelde TL cinsinden olmadığını ve denizin fakiri sevmemesi ile ilgili özdeyişi hatırlatmakta fayda var.
Peki, özel tekne kiralama kararı sonrası tekneye giderken ve teknede dikkat edeceğiniz bazı kısa ipuçlarına ne dersiniz?
Tekne mürettebatının yönlendirme ve uyarılarına dikkat edin ve aykırı davranmayın. Bu hem güvenlik hem de keyifli bir yolculuk için önemlidir.
Tekneye giderken tabanı yumuşak ve leke bırakmayacak tarz ayakkabıları tercih edin. Kimse tekne güvertesine zarar verecek ayakkabıları sevmez.
Kapalı alanlarda sigara içmemeye ve tuvalet kullanma talimatına uymaya özen gösterin.
Suyun sınırlı olduğunu unutmayın ve gereksiz kullanmayın.
Davet edilmedikçe mutfağa girmeyin ve aşçılık marifetinizi kendinize saklayın.
Yaz günlerinde bile akşamları denizin serin olabileceğini hatırlayın ve uygun kıyafetleri anınızda bulundurun.
Özel yat kiralama eğer imkânınız varsa sizin için oldukça keyifli ve değişik bir aktivite olabilir. Ancak kiralama konusunda çalışacağınız kişi ya da şirketin bu konuda yetkin olduğuna emin olun.

Bir cevap yazın

Translate »