• Per. Şub 22nd, 2024

Yelkenli kiralama son yıllarda en popüler tatil seçeneklerinden biri olarak gündemde. Yelkenli Kiralama deniz ve yelkenciliğe gönül vermiş ancak henüz tekne sahibi olmamış ya da olamamış kişilerin tercihleri arasında yer alıyor. Bir de yelkenli tekne dünyası bana göre mi? diye merak edenler de yelkenli kiralama tercih edenler arasında.
Yelkenli kiralama konusunda istekli çok insan olsa da öncelikle amatör denizci belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu birinci koşulu gerçekleştirdiyseniz işini kolaylaşır. Ama kaptansız olarak yelkenli kiralayabilmek için yelken tecrübeniz ya da eğitiminiz olması gereklidir. İlk kez tecrübe olmaksızın yelkenli tekneyle yola çıkmaya kalkmak son derece tehlikelidir. Yelken bilgisi, yelken tecrübesi, denizcilik bilgisi, navigasyon gibi konularda kendinize güveniniz yeterli değilse yelkenli kiralama sizin için uygun değildir.
Eğer temel yelken bilgi ve deneyiminiz varsa yelkenli kiralama olayına filotilla seyri ile başlayabilirsiniz. Böylece her zaman danışabileceğiniz, size yardımcı ve yol gösterici bir ekiple birlikte seyir olanağınız olur ve bu size güven verir.
Genelde filotilla seyri 10 kadar tekne ile yapılır. Gün içerisinde yelkenli tekneler gruptan bağımsız olarak yelken yapabilirler. Ancak lider tekne ile iletişim devam eder. Sabahları ise günün güzergahı, hava durumu ve benzeri konularda küçük bir toplantı adettendir.

Yelkenli Kiralama ile ilgili olarak daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki yazılarımızı da okumanızı öneririz.
Bareboat Kiralama

Tekne Kiralayacaklara Öneriler

Bir yanıt yazın

Translate »