Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Antalya Yat Limanı Temizliği

Marina ve Limanlar 30 Haziran 2013

Antalya Yat Limanı’nda liman başkanlığı, sahil güvenlik, deniz polisi ve gönüllü dalgıçlardan oluşan bir ekiple deniz dibi temizliği yapıldı. Denizcilik ve Kabotaj bayramı kapsamında yapılan Antalya Yat Limanı deniz dibi temizliği sırasında mangal, lastik, tabure, tencere gibi birçok obje denizden çıkarıldı. Denize atılan ya da istenmeden düşürülen atıklar zamanla birikerek çevreyi tehdit eder boyutlara ulaşıyor.
Elbette istenmeden oluşan deniz atıkları için söylenebilecek tek şey eğer alınabilecek bir noktadaysa atığa ulaşıp denizden uzaklaştırılması olacaktır. Ancak biliyoruz ki deniz atıklarının önemli bir kısmı duyarsızlık dolayısı ile oluşuyor. Bilinçsiz birçok denizci koylarda, adalarda çöpleri bırakarak oradan ayrılıyor. Sadece tekneyle gidilen yerler bakir, doğallığını kaybetmemiş, denizin temiz ve berrak olduğu yerler. Zaten bu sebeplerden dolayı buraları tercih ediyoruz. Eğer bu özelliklerini yitirirse bu keyifli alanları da kaybederiz.

  

1464 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]