• Per. Şub 29th, 2024

Her insan evini ya da iş yerini nasıl temizliyor ise bulunduğu ortam tekne ise tekneyi de temizlemesi gerekmektedir. Ancak yapılacak her yerin temizlik malzemeleri ve de temizlik olayı farklı olmaktadır. Bunlara uyulduğu sürece, hem ortamlar temiz olmakta hem de eşyalara zarar gelmemektedir.
Genellikle teknede temizlik olayı her bölgeye göre farklı olmaktadır. İlk olarak güverte temizliği ile başlanması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, büyük yerler yapıldıktan sonra kurumaya bırakılır ve de küçük detaylar temizlenmektedir. Güverte temizliği yapılırken, tekne şampuanı ve su kullanılması gerekmektedir. Normal sabun kullanılması yanlış olur, bunun nedeni ise tekne yüzeyinin hızlı bir şekilde oksitlenmesine neden olmaktadır. Pek çok temizlik markasının tekne temizlikleri için ürünleri bulunmaktadır. Ağır lekelerden kolay lekelere kadar ayrı ayrı ürünler sayesinde artık tekneler daha temiz olmaktadır. Güverte temizliğinden sonra, gövde de oluşan kir, metal, boya, yosun ve lekelerin temizlenmesi gerekmektedir. Bunun için ise, temizleme çeşitlerine göre 3 ayrı temizleme bezi bulunmaktadır. Bu bezler sayesinde hem teknenin yüzeyi çizilmemekte de hem de olduğunca parlak bir görünüm elde edilmektedir. Bu işlemlerden sonra, cam temizliği yapılması gerekmektedir. Tekne camları içinde özel olarak kullanılacak cam losyonları ve cam temizleme bezleri bulunmaktadır. Böylelikle hem teknenin yüzeyine zarar gelmemekte hem de yapılan iş en iyi durumda yapılmaktadır.
Temizliğin son önemli noktası ise, silinecek yerlerdeki bezlerin doğru seçilmesinden kaynaklanmaktadır. Mikrofiber ve örgü yapılarda ki bezler fazlası ile toz, yağ ve kir tutmaktadır. Kurutulmak için silinen suları da bu tür bezler yapısında tutmaktadır. Temizlik markalarının özel bezleri sayesinde, yapılan temizlikler de ne kir tutulmakta ne de yağ lekeleri kalmaktadır. Temizlik işlemi başarı ile sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

Translate »