Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Karaburun Yat Limanı

Marina ve Limanlar 4 Temmuz 2013

Karaburun hep ulaşımının zor olması ile anılan bir ilçedir. Belki bu yüzden doğallığını, sakinliğini, huzurlu yapısını ve bakirliğini uzun yıllar korumuştur. Karaburun aynı zamanda yatçılık açısından da çok keyifli tercih edilen bölgelerden biridir. Ancak Karaburun’da yeterli tekne bağlama olanağı olmaması bu potansiyeli baskılıyor.
Ancak bu konuda iyi gelişmeler var. 25 Temmuz tarihinde yapılacak ihale ile 400 yat kapasiteli yat limanı ve yolcu iskelesi projesi hayata geçirilecek. Aslında bu proje 2004 yılından bu yana hayata geçirilmeye çalışılan projede son olarak Limancık Burnu isimli alanda karar kılındı. Potansiyelin artması durumunda yat limanı için ayrılan alanda daha sonradan büyütme imkânı da olacak.
Tüm yatçılara ve Karaburunlulara hayırlı olsun…

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]