Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekneye İsim Yazma

Bakım Onarım Kışlama, Tekne Ekipmanları 22 Aralık 2017

Tekne gövdesine isim yapıştırmak aslında oldukça kolaydır. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.
Öncelikle kesinlikle rüzgârlı bir günde bu uygulamayı yapmayı denemeyin. Çünkü yapışkan yüzeyler rüzgâr etkisi ile bir anda katlanabilir. Ya da uçuşan serpinti ve toz benzeri partiküller yazınızı bozabilir.
Bunun yanı sıra yüzey de iyice temizlenmeli.

Yapıştırmak istediğiniz grafiği önce düz bir yüzeye yapışkan kısmı altta kalacak şekilde konulur. Bir falçata yardımıyla üstteki kâğıdı yazıları kaldırmamaya özen göstererek yavaşça çekin. Eğer büyük bir yazıyı birkaç parça da yapıştıracaksanız önce orta bölümü yapıştırmaya başlamayı ihmal etmeyin.

Şimdi sıra yüzeyi hazırlamaya geldi. Bu da çok kolay bir işlem. Yüzeye cam sil sıkarak tamamen ıslanmasını sağlıyoruz. Bunun için bir süngerden de yararlanabilirsiniz. Bunu yaparken yazıyı yapıştırmayı planladığınız yer işaretlerini silmemeye özen gösterin.

Daha sonra yazıyı uygun pozisyona getirerek yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz. Cam sil bu aşamada size düzeltme şansı verecek. Olası eğrilikleri yazıları bozmadan düzeltip son halini veriyoruz.
Daha sonra bir plastik ıspatula yardımıyla merkezden dışarıya doğru yazıyı yapıştırıyoruz ve bu arada cam silin fazlasını da sıyırıyoruz.

Daha sonra yazının üzerinde bulunduğu kâğıdı dikkatlice sıyırıyoruz.

Bundan sonra bir süre bekleyip yazının iyice kurumasını beklemek yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

 • Teknede Sızdırmazlık için Ne Kullanmalıyım?

  Tarafından AÇIK 31 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Bir tekne mağazasına giriyorsunuz ve onlar, raflarda duran, çöp kutularında yığılmış ve raflarda asılı düzinelerce farklı kartuş ve tüp var. Tanrım, kaç çeşit deniz sızdırmazlık maddesi olabilir? Aslında 3 tane malzeme size yeterlidir. Bu üçünü anlayın ve seçim sürecini halledin. POLİSÜLFİT: Polisülfit, deniz dolgularında İsviçre çakısı gibidir; neredeyse her şey için kullanabilirsiniz. Genellikle Thiokol (polisülfit […]

 • Teknede Sızıntılar...

  Tarafından AÇIK 31 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Teknede sızıntılar hep sinsidir. Aylar veya yıllar boyunca gözetimsiz bırakılan küçük bir sızıntı, onarılması binlerce liraya mal olacak hasara neden olabilir veya onarımları kendiniz yaparsanız sayısız saat alabilir. Sonuçta ortaya çıkan, sızıntı yapan yerlerin altında bozulmuş iç vernik, gövde-güverte birleşimindeki damlamalardan küflenmiş döşemelik, “gizemli” yağmur suyu girişinden gelen sorunlu bir kamara tabanı. Bu sızıntılardan en […]

 • Kazık Bağı

  Tarafından AÇIK 21 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Kazık Bağı (Clove hitch): Ters olarak yapılmış iki mezevoltanın yan yana getirilmesiyle yapılan bir bağdır. Çabuk yapılması, fora edilmesindeki kolaylığı, çözülme güçlüğü nedeniyle gemicilikte çok kullanılan bağlardan biridir. Seren, anele, mapa gibi yuvarlak veya yuvarlağa yakın bir nesneye bağlamak için de en uygun sayılır. Deniz araçlarının parimalarını sahilde herhangi bir yere bağlamak, bir halat çımasını […]

 • Teknede Et Seçimi ve Pişirme

  Tarafından AÇIK 21 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  ET SEÇİMİ: Bir seyir için et seçmek, ev kullanımı için satın almaktan farklıdır. Kıyıda bir parça et satın alındığında, genellikle belirli bir tarif düşünülerek satın alınır. Bir teknede bir veya birkaç parçanın çeşitli farklı yemeklerde servis edilmesi gerekebilir. Evde atık ciddi bir husus değildir, bu nedenle ayıklama gerektiren veya kemik içeren kesimler satın alınabilir. Buzdolabındaki […]

 • Tekne Motoru Neden Durur?

  Tarafından AÇIK 27 Mart 2020 - 0 Yorumlar

  Bu yazıda tekne motorunun neden birden durduğunu ya da hızlanmanın yavaş olmasının nedenleri hakkında bilgi edinebilir, olası nedenleri görebilirsiniz.