Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekneye İsim Yazma

Bakım Onarım Kışlama, Tekne Ekipmanları 22 Aralık 2017

Tekne gövdesine isim yapıştırmak aslında oldukça kolaydır. Ancak yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.
Öncelikle kesinlikle rüzgârlı bir günde bu uygulamayı yapmayı denemeyin. Çünkü yapışkan yüzeyler rüzgâr etkisi ile bir anda katlanabilir. Ya da uçuşan serpinti ve toz benzeri partiküller yazınızı bozabilir.
Bunun yanı sıra yüzey de iyice temizlenmeli.

Yapıştırmak istediğiniz grafiği önce düz bir yüzeye yapışkan kısmı altta kalacak şekilde konulur. Bir falçata yardımıyla üstteki kâğıdı yazıları kaldırmamaya özen göstererek yavaşça çekin. Eğer büyük bir yazıyı birkaç parça da yapıştıracaksanız önce orta bölümü yapıştırmaya başlamayı ihmal etmeyin.

Şimdi sıra yüzeyi hazırlamaya geldi. Bu da çok kolay bir işlem. Yüzeye cam sil sıkarak tamamen ıslanmasını sağlıyoruz. Bunun için bir süngerden de yararlanabilirsiniz. Bunu yaparken yazıyı yapıştırmayı planladığınız yer işaretlerini silmemeye özen gösterin.

Daha sonra yazıyı uygun pozisyona getirerek yapıştırma işlemine başlayabilirsiniz. Cam sil bu aşamada size düzeltme şansı verecek. Olası eğrilikleri yazıları bozmadan düzeltip son halini veriyoruz.
Daha sonra bir plastik ıspatula yardımıyla merkezden dışarıya doğru yazıyı yapıştırıyoruz ve bu arada cam silin fazlasını da sıyırıyoruz.

Daha sonra yazının üzerinde bulunduğu kâğıdı dikkatlice sıyırıyoruz.

Bundan sonra bir süre bekleyip yazının iyice kurumasını beklemek yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]