Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Yeni Denizcilere Öneriler

Denizde Güvenlik, Tekne ve Denizcilik 13 Haziran 2013

Denizci olmaya karar veren acemilerin başlangıçta yaptıkları bazı hataları sizin de yapmamanız için işte bazı tavsiyeler…

 Öncelikle güvenlik donanımlarını mutlaka kontrol edin. Her yolcu için uygun büyüklükte can yeleği bulundurduğunuza emin olun. İşaret fişekleri de tehlike durumlarında dikkat çekmek için çok faydalıdır, bunu unutmayın.

 Tekne ile seyir yaptığınız bölgenin derinliği hakkında bilgi edinin. Bu konuda tekneyi karaya oturtma ya da hızla bir sığlıkta kaza geçirme ihtimalini ortadan kaldırın.

 Teknelerin freni olmadığını ve bir anda duramayabileceğinizi unutmayın. Dolayısı ile gerekmedikçe ekstra sürat yapmaktan kaçının. Özellikle limanlarda sadece dümen dinleyecek kadar hızda seyretmeye dikkat edin. Rıhtıma yaklaşırken olabildiğince düşük bir hızı tercih edin.

 Tekneler ve genelde tüm deniz araçları çok daha zorlu ortamlarda çalışırlar. Teknenizi ve tekne motorunuzu mümkün olduğunca bakımlı tutmaya özen gösterin. Sintinenizi düzenli olarak kontrol edin.

 

  

1568 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]