Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Yelken Kursu Sonrası: Deneyim

Tekne ve Denizcilik, Yelken Seyri 13 Haziran 2013

Bir yelken kursunu bitirdikten sonra edinilen beceri ve bilgileri uygulama ve bir deneyim düzeyi oluşturmak son derece önemlidir. Bu öğrenilenlerin kalıcılığı açısından gereklidir. Pratiği yapılmayan bilgi ve becerilerin hızlı bir şekilde unutularak kaybolacaktır.

Eğer teknesi olan bir arkadaşınız varsa ona mürettebatlık yapmanızdan hoşlanacaktır. Ya da bu konuda biraz çevre bile edinseniz yalnızlıktan yakınan bir çok tekne sahibi tanıyabilirsiniz.

Ayrıca bu diğer tekne türlerini deneyimlemek için de çok iyi bir fırsattır. Bu arada tekneniz yoksa hem yelken okullarının hem de bazı charter firmalarının kiralama hizmeti verdiğini de hatırlatmalı. Bu yol biraz maliyetli olmakla birlikte tercih edenler her gün artıyor. Henüz çok gelişmemiş olan bu sektör ülkemizde gittikçe yer bulmaktadır.

Bu arada bir yelken eğitimi almak elbette bir çok bilgi ve beceri kazandırır ancak bu bir dünya turu için hazır olduğunuz anlamını taşımaz. Kendi bilgi ve yetenek düzeyinizi aşan rüzgar ve deniz koşullarına seyir yapmaktan her zaman kaçının. Önce daha uygun deniz koşullarında güven kazanmalı.

 

  

1257 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]