• Cum. Nis 19th, 2024

Bir yelken kursunu bitirdikten sonra edinilen beceri ve bilgileri uygulama ve bir deneyim düzeyi oluşturmak son derece önemlidir. Bu öğrenilenlerin kalıcılığı açısından gereklidir. Pratiği yapılmayan bilgi ve becerilerin hızlı bir şekilde unutularak kaybolacaktır.

Eğer teknesi olan bir arkadaşınız varsa ona mürettebatlık yapmanızdan hoşlanacaktır. Ya da bu konuda biraz çevre bile edinseniz yalnızlıktan yakınan bir çok tekne sahibi tanıyabilirsiniz.

Ayrıca bu diğer tekne türlerini deneyimlemek için de çok iyi bir fırsattır. Bu arada tekneniz yoksa hem yelken okullarının hem de bazı charter firmalarının kiralama hizmeti verdiğini de hatırlatmalı. Bu yol biraz maliyetli olmakla birlikte tercih edenler her gün artıyor. Henüz çok gelişmemiş olan bu sektör ülkemizde gittikçe yer bulmaktadır.

Bu arada bir yelken eğitimi almak elbette bir çok bilgi ve beceri kazandırır ancak bu bir dünya turu için hazır olduğunuz anlamını taşımaz. Kendi bilgi ve yetenek düzeyinizi aşan rüzgar ve deniz koşullarına seyir yapmaktan her zaman kaçının. Önce daha uygun deniz koşullarında güven kazanmalı.

 

Bir yanıt yazın

Translate »