• Pts. May 27th, 2024

Direğin tepesine çıkmak korkutucu veya rahatsız edici olmak zorunda değildir. Her teknenin, arkasında ve bacakların arasında kayışları olan sağlam bir bosun sandalyesi bulunmalıdır. Önce, ek yeri ve kelepçe bağlantılarına özellikle dikkat ederek, tüm bağlantıları dikkatlice kontrol edin.

Ek olarak, bir haddeleme aksamı ile kelepçenin üzerindeki kandilisaya bir hat bağlayın ve sandalyedeki kaldırma halkasına bağlayın. Şimdi direğin etrafında gevşek bir yuvarlanma mafsalı olan bir emniyet hattını donatın ve sandalyeye veya daha fazla güvenlik için bir yelken takımına takın.

Güvenlik hattını hareket halindeyken direğe doğru kaydırırsınız ve kandilisa sizi düşürürse, güvenlik hattı bağlantısı direğe sıkılır ve sıkışır, düşmeyi önler.

Makara vinçleri direği yukarı kaldırmak için tehlikelidir, çünkü hat asla tam kilitlenmez, sadece bir sürtünme freni ile tutulur. Elinizde mevcut olan yardım varsa, çift halatla çıkmak en güvenli yöntemdir, ancak bir seren etrafından geçmek için yanlardan birini çıkarmak zorunda kaldığınızda geçici olarak korunmayacaksınız; bu yüzden iki halatla bağlı olsanız bile direk etrafında bir güvenlik hattı kullanın.

Bir yanıt yazın

Translate »