• Per. Şub 22nd, 2024

Yabancı bayraklı tekne almak herkes tarafından istense de bu tekneler birçok şart gerekmektedir. teknelerin satın alınmasında dikkat edilmesi gereken birçok nokta olmak ile birlikte bu teknelerin zaman içerisinde bakımları ve kontrolleri de oldukça zahmetlidir.
Yabancı bayraklı tekne almak isteyen kişiler tekneleri alacakları şirketleri dikkatli bir şekilde seçmelidir. Belgelerinin geçerlilik sürelerinin tekne sahiplerince sürekli olarak kontrol edilmesi gerekir. Yabancı bayraklı teknelerde bu belgelerin geçerlilik süresi 1 yıl olarak belirlenmiştir. Yabancı bayraklı tekne almak isteyen kişilerin bu tekneleri her beş yılda bir yurt dışına çıkarması gerekmektedir. Aynı zamanda Türkiye’ de sorunsuz bir şekilde yabancı tekneniz ile gezinmek istiyorsanız bu teknelere sahip olurken tamamlamış olduğunuz evrakları sürekli olarak teknenin içerisinde bulundurmanız gerekmektedir. Yabancı bayraklı teknelerin transit yakıt adı verilen yakıtlara sahip olabilmesi için teknenin ancak yurt dışına çıkması gerekmektedir.
Yabancı bayraklı teknelerde uygulanması zorunlu olan bir takım durumlar bulunmaktadır ve bu durumlar ülkeler arasında farklılık gösterebilmektedir. Teknenin personellerinin tam olması, çalışma şartları ve personellerin sertifikasının bulunması gerekir. Aynı zamanda teknenin çevre kirliliğini önlemesi ile birlikte oluşabilecek herhangi bir kaza ve kayıpların önlenmesi gerekmektedir. Kişilerin yabancı bayraklı tekne almak için kendi ülkeleri yerine başka ülkeleri seçmesinin tek nedeni daha düşük vergiler ödemesidir. Aynı zamanda kişiler teknelerini aldıkları ülkenin donanma koruması altına girdikleri için yabancı bayraklı tekne almak çok daha avantajlı bir durum haline gelebilmektedir. Geniş çaplı bir araştırma ile yabancı bayraklı tekne almak oldukça kolay bir duruma gelebilmektedir.

Bir yanıt yazın

Translate »