• Cts. Nis 13th, 2024

Ünlüler Neden Teknede?

Son yıllarda yaz ayları geldiğinde magazin haberlerinde ünlüleri hep tekne tatillerinde görüyoruz. Ekonomik sınıflarına göre hemen tüm ünlüleri koylarda lüx motoryatların içerisinde tatil yaparken görmek mümkün. Artık magazin muhabirleri de iş yapış şekillerini değiştirdiler ve küçük bot ve tekneler kiralayarak ünlülerin peşlerinden gitmeye başladılar. Peki, neden ünlüler tekne tatilini tercih etmeye başladılar?

Ünlüler Teknede

Herkes bir anda denizci mi oldu? Tabii ki hayır. Tekne tatili demek daha fazla özgürlük, daha fazla mahremiyet ve izole bir zaman dilimi sağlıyor. Ünlüler de bu rahatlığı yaşamak için tekne tatilini tercih ediyorlar. İşin aslında mahremiyet kısmı da oldukça önemli. Kameralardan uzak bir tatil yapma isteği çok doğal. Yediğinizi, içtiğinizi, giydiğinizi sürekli kamuoyuyla paylaşmak için bekleyen insanların olması gerçekten rahatsız edici.
Ancak şimdi de işin farklı bir boyutu gündeme geldi. O da teknenin lüx oranı. Ne kadar pahalı bir tekne kiralandıysa o kadar prestij, o kadar haber konusu olma durumu var. Onun için de kiralanan tekne üst segment olmak durumunda. Aslında gözlerden uzak kalma gibi amacı olanlar olduğu gibi bir de kendisini bu vesile ile gündemde tutmak isteyenler de yok değil.
Genel sebepleri bunlar olmakla birlikte sonuç şudur ki: Ünlüler teknede ve bir süre daha tekne tatili popüler olmaya devam edecek…
Bu arada gerçekten denizci olan ve deniz tutkusunu kendi teknelerinde yaşayan bir çok sanatçının olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

Translate »