Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Trabzon Söğütlü Limanı Yangını

Denizcilik Haberleri, Tekne ve Denizcilik 14 Ocak 2020

Akçaabat ilçesinde (Trabzon) Söğütlü liman içerisinde yangın çıktı. Maalesef balıkçı barınağı ve bazı teknelerin kullanılamaz hale geldiği belirtiliyor. Ayrıca kundaklama ihtimali olabileceğinden konu ile ilgili olarak polis tarafından soruşturma başlatılmış.

Aslına bakacak olursak tekne yangınları her mevsim ortaya çıkabiliyor. Limanlar tekneler için güvenli yerler olması gerekirken dikkatsizlik, ihmal, gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması genellikle yangınlara sebep olabiliyor. Genellikle tüm liman ve barınaklarda yer sorunu nedeniyle tekneler birbirine bitişik ya da çok yakın bağlanmak durumunda. Bu da yangın durumunda kısa sürede diğer teknelere de yayılmayı oldukça kolaylaştırıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]