Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekneye Yiyecek Alışverişi

Tekne Yaşamı 15 Haziran 2013

Eğer tekneyle uzunca bir yolculuğa çıkacaksanız yiyecek stoku konusu en önemli konulardan biridir. Ancak gereğinden fazla konserve almak ya da yolculukta ihtiyacınız olacağınızı düşündüğünüz yiyeceklerin konservesini yapmakla çok zaman kaybetmeyin. Dünyanın hemen her yerindeki tüm limanlarda ihtiyacınız olan asgari alışverişi yapabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Teknede fazla yiyecek ve içecek stoku az yiyecek stoku olan bir tekneden daha fazla sorunu ortaya çıkarabilir. Ayrıca fazla yüklü bir teknenin hızı da azalacaktır. Bununla birlikte uğradığınız değişik ve ilginç yerlerde alışveriş yapmak tekneyle seyahat etmenin keyifli yanlarından biridir.

Ayrıca akıldan çıkarılmaması gereken bir nokta da en lezzetli yemekler taze malzemelerle yapılanlardır.

Tekne için alışveriş yapacaksanız büyük ve toptan satış yapan alışveriş merkezlerinden kaçının. Bu tür toptan satış yapan yerlerde alışık olduğunuz günlük kullanımınızdaki bazı ürün ve markaları bulamayabilirsiniz. Ayrıca bu tür yerlerde paket boyları çoğunlukla büyüktür ve bu tekne için çok elverişli değildir. Örneğin teknede büyük boy konserve ton balığını açtıktan sonra kalanını ne yapacaksınız?

Fazla adette makarna, pirinç, yağ, un gibi malzemeleri de fazla stoklamayın. Bu tür ürünler her yerde bulunabilir ve teknede bir süre kaldıktan sonra aromalarını ve tazeliklerini kaybedebilirler.

 

  

2039 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]