Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekneniz için Alet Kutusu

Bakım Onarım Kışlama, Tekne Ekipmanları 1 Nisan 2020

İster yıl boyunca tekne gezintisi yapın, isterse bu sezon ilk kez teknenizi denize indirdiniz, oluşan teknik arızalar veya bakım gerekliliklerinden herhangi biri için elinizde bir araç kutusu olmasını istersiniz. Kapsamlı bir alet kutusu, pense, tam mandal seti, buji soketi, kıvırıcılar ve kesiciler, tornavidalar ve elektrik terminalleri gibi temel malzemeleri içerir. Sadece aşağıda listelenen diğer önemli araçlarla desteklediğinizden emin olun ve ortaya çıkan küçük veya büyük arızalar için hepsini teknenizde kullanılabilir tutun.

KABLO KESİCİLER: Kaliteli kablo kesiciler, kablo yalıtımını sıyırmak ve teknedeki herhangi bir elektrik onarımı sırasında açıktaki telin kıvrılması için bir gerekliliktir. Mutlaka teknenizde bir tane bulundurun.

KAFA LAMBASI: Nemli, ışıksız bir motor bölmesinde onarım yapmanız gerektiğinde, duruma biraz ışık tutmanıza yardımcı olur. Bir el fenerini nasıl tutacak ve araçlarınızı aynı anda nasıl kullanacaksınız? Ellerin serbest olacağı bu araçlara yatırım yapın.

KESİCİ PENSE: Çoğu alet kutusu bir çift kesme pensesi içerir, ancak bir hortumu veya yakıt hattının bir kısmını kesmeniz gerekiyorsa, daha güçlü bir araç istersiniz. Her iki Yöne de dönen paslanmaz çelik bir bıçağı olan ve hortumu 1 inç’e kadar kesebilen bir ürün işinizi görür. Bu alette bulunan, tırtıklı bıçakla hortumu da kesebilirsiniz.

MULTİMETRE: Elektronik veya elektrikli cihazlarınız düzgün çalışmıyorsa, aküden yeterince akım çekmiyor olabilirler. Mevcut bir sızıntı veya kısa devre için bir volt ohmmetre, yani multimetre kullanın.

FİLTRE ANAHTARI: Bidon tarzı yakıt ve yağ filtrelerinin montaj parçalarından sökülmesi çok zordur. Kayış anahtarı olarak da bilinen bir filtre anahtarı, filtreyi gevşetmek için yeterli güç uygulamak için filtrenin etrafına oturur. Kolayca çevirebilirsiniz.

ANAHTAR TAKIMI: Bir motor bölmesinde, özellikle ulaşılması zor hortum kelepçelerinde çalışırken, somun sökmeniz gerektiğinde anahtar takımı kullanımı tornavidalardan daha kolaydır. Farklı vidaları ve cıvataları sökmek takmak için bir dizi farklı boyutta teknede bulundurun.

TORK ANAHTARI: Teknenizdeki bazı cıvatalar, özellikle de motorunuzdaki cıvatalar, spesifikasyonlara göre sıkılmalıdır. Bu sadece bir tork anahtarı kullanılarak yapılabilir.

YÜZEN PERVANE ANAHTARI: Teknecilik kariyerinizde bir noktada, dibe vuracak ve pervaneyi ya da göbeğini döndüreceksiniz. Su üzerinde bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa – evet, yanınızda yedek bir destek taşımalısınız. Ne zaman gerekeceği belli olmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

 • Denizci Sözleri

  Tarafından AÇIK 8 Temmuz 2013 - 1 Yorumlar

  Denizci Sözleri: Denizcilik binlerce yıldır insanların başlıca uğraşları arasındadır. Avcılık, ticaret, savaşlar, keşifler, yeni kıtalar derken deniz ve insan arasında farklı etkileşimler olmuştur. Dolayısı ile de tüm kültürleri etkilemiştir deniz. Aşağıda dünyanın değişik kültürlerinde deniz ve denizcilik ile ilgili söylenen denizci sözleri, bazı atasözleri ve deyimleri bulabilirsiniz. Biz sadece bazı seçilmiş olanlarını ele alabildik. Aslında […]

 • Gemi Tonaj Ölçümleri

  Tarafından AÇIK 6 Şubat 2015 - 0 Yorumlar

  TONAJ ÖLÇÜMLERİ: Bir geminin tonajı ağırlık veya hacim ölçümü ile belirtilen kapasitesidir. Ölçü birimi ağırlık yönünden belirtilirse, İngiliz sistemine göre 1 ton = 2240 pounddur. Hacim yönünden belirtilirse, ünite olan 1 ton 100 ft3 lük bir hacim tanımlar. Buna gayri safi ton da denir. Bir geminin taşıyacağı yükü, vereceği resimleri, ödeyeceği vergiyi ve gereksinimi olan […]

 • Tekne Adı Sorgulama

  Tarafından AÇIK 10 Kasım 2015 - 0 Yorumlar

  Tekne adı sorgulama konusu yeni tekne alanların ya da ikinci el tekne alanların önemli konularından biridir. Tekne adı sorgulama işlemi neden yapılır ve nasıl yapılır sorularının yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bir tekneyi aldığınızda ya da ikinci el bir tekneyi aldığınızda teknenize doğal olarak bir isin verirsiniz. Ancak bağlama kütüğü uygulamasının başlaması ile birlikte artık aklınızdaki […]

 • Tekne Planları

  Tekne Planları

  Tarafından AÇIK 15 Haziran 2013 - 0 Yorumlar

   Amatör tekne yapımı ve tekne planları ilginin her gün daha da arttığı bir alan.  Ücretsiz Tekne Planları için faydalanabileceğiniz adresleri aşağıda inceleyebilir, hoşunuza giden bir tekne planını siz de hayata geçirebilirsiniz. http://www.boatdesign.net/NYD/ http://www.boatdesign.net/nyd/P590/ http://www.svensons.com/boat/ http://www.supercarolus.nl/ http://absolutelyfreeplans.com/ http://www.smallboats.com/ http://www.storerboatplans.com/ http://www.boatdesign.net/ http://www.freewoodplans.net/

 • Mendirek Nedir?

  Tarafından AÇIK 20 Ağustos 2014 - 0 Yorumlar

  Mendirek Nedir? Diye merak ediyorsanız bu yazımızda aradığınız cevabı bulabilirsiniz. Bir limanın denizden korunmasını sağlayan iskele veya dalgakırana “mendirek” adı verilir. Mendirek, limandan bağımsız olarak denizde veya limanın bir uzantısı olarak inşa edilebilir. Mendirek deniz kıyılarına dalgakıran aracılığı ile yapılmış limanlar olarak da tanımlanabilir. Dalgakıranların bir tarafı limana bağlıdır ve dalgakıran olarak da işlev görür. […]