• Cum. Mar 24th, 2023

İster yıl boyunca tekne gezintisi yapın, isterse bu sezon ilk kez teknenizi denize indirdiniz, oluşan teknik arızalar veya bakım gerekliliklerinden herhangi biri için elinizde bir araç kutusu olmasını istersiniz. Kapsamlı bir alet kutusu, pense, tam mandal seti, buji soketi, kıvırıcılar ve kesiciler, tornavidalar ve elektrik terminalleri gibi temel malzemeleri içerir. Sadece aşağıda listelenen diğer önemli araçlarla desteklediğinizden emin olun ve ortaya çıkan küçük veya büyük arızalar için hepsini teknenizde kullanılabilir tutun.

KABLO KESİCİLER: Kaliteli kablo kesiciler, kablo yalıtımını sıyırmak ve teknedeki herhangi bir elektrik onarımı sırasında açıktaki telin kıvrılması için bir gerekliliktir. Mutlaka teknenizde bir tane bulundurun.

KAFA LAMBASI: Nemli, ışıksız bir motor bölmesinde onarım yapmanız gerektiğinde, duruma biraz ışık tutmanıza yardımcı olur. Bir el fenerini nasıl tutacak ve araçlarınızı aynı anda nasıl kullanacaksınız? Ellerin serbest olacağı bu araçlara yatırım yapın.

KESİCİ PENSE: Çoğu alet kutusu bir çift kesme pensesi içerir, ancak bir hortumu veya yakıt hattının bir kısmını kesmeniz gerekiyorsa, daha güçlü bir araç istersiniz. Her iki Yöne de dönen paslanmaz çelik bir bıçağı olan ve hortumu 1 inç’e kadar kesebilen bir ürün işinizi görür. Bu alette bulunan, tırtıklı bıçakla hortumu da kesebilirsiniz.

MULTİMETRE: Elektronik veya elektrikli cihazlarınız düzgün çalışmıyorsa, aküden yeterince akım çekmiyor olabilirler. Mevcut bir sızıntı veya kısa devre için bir volt ohmmetre, yani multimetre kullanın.

FİLTRE ANAHTARI: Bidon tarzı yakıt ve yağ filtrelerinin montaj parçalarından sökülmesi çok zordur. Kayış anahtarı olarak da bilinen bir filtre anahtarı, filtreyi gevşetmek için yeterli güç uygulamak için filtrenin etrafına oturur. Kolayca çevirebilirsiniz.

ANAHTAR TAKIMI: Bir motor bölmesinde, özellikle ulaşılması zor hortum kelepçelerinde çalışırken, somun sökmeniz gerektiğinde anahtar takımı kullanımı tornavidalardan daha kolaydır. Farklı vidaları ve cıvataları sökmek takmak için bir dizi farklı boyutta teknede bulundurun.

TORK ANAHTARI: Teknenizdeki bazı cıvatalar, özellikle de motorunuzdaki cıvatalar, spesifikasyonlara göre sıkılmalıdır. Bu sadece bir tork anahtarı kullanılarak yapılabilir.

YÜZEN PERVANE ANAHTARI: Teknecilik kariyerinizde bir noktada, dibe vuracak ve pervaneyi ya da göbeğini döndüreceksiniz. Su üzerinde bir değişiklik yapmanız gerekiyorsa – evet, yanınızda yedek bir destek taşımalısınız. Ne zaman gerekeceği belli olmaz.

Bir cevap yazın

Translate »