Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Teknelere Uygun Yakıt Tankı Özellikleri

Tekne Ekipmanları, Tekne Motoru, Tekne ve Denizcilik 15 Haziran 2013

  Teknelerde kullanılacak yakıt tankları CE standartlarına göre üretilmiş olmalı ve ISO standartlarında olmalıdır. Polietilen yakıt tankları, pas ve korozyon sorunu yaratmamaları açısından avantajlıdırlar. Teknenizde kullanacağınız yakıt tanklarının uluslararası standartlarda olması çok önemlidir. Yakıt tankındaki bir sızıntı özellikle yakıt benzin ise ölümcül sonuçları olabilecek bir sorundur. Sintine pompası çalışmaya başlarken bile benzini tutuşturarak yangına ya da patlamalara sebep olabilir.
Tekne Yakıt Tankı

Tekne Yakıt Tankı

Paslanmaz çelik, alüminyum ya da polietilen tankların tümü hem benzin hem de dizel yakıt için uygun depolama sağlamaktadır. Aslında küçük polietilen tankların dışındaki tankların üretimde bölümlenmiş olması önerilmektedir.

Yakıt tankının teknedeki konumu genelde motorun yakınındadır.  Tank dolum hortumlarının kalınlığı yaklaşık 1 ½ “ çapında olmalıdır.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]