Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Teknede Yiyecekleri Saklama

Tekne Yaşamı 15 Haziran 2013

Teknede özellikle yiyecekleri bozulmadan uzun süre saklamak için aşağıdaki paketleme önerilerinden yararlanabilirsiniz.

Gıda Vakumlayıcı (Vacuum Sealer): Bu uzun seyir yapan tekne sahipleri için olmazsa olmazlardan biridir. Yiyecekleri, aletleri, kitapları ve aklınıza gelebilecek birçok şeyi vakumlayarak saklayabilirsiniz. Makarna un gibi ürünleri vakumlayarak teknenin istediğiniz yerinde depolayabilirsiniz.

Kilitli Poşetler: Değişik boylarda ve bolca satın alın. Her yerde bulamayabilirsiniz. Yiyecek stoklamalarında çok işinize yarayacaktır.

Sebze ve Meyve Paketleri: Kilitli poşetlerin üzerinde küçük delikleri olan versiyonları bu iş için uygundur. Bu tür ürünlerin oluşturduğu gazların tahliyesi için bu delikli poşetler daha uygundur.

Pirinç ve Makarna: Bu ürünlerin özellikle karton kutularda satılanları tekneye gelir gelmez ayrı nem ve su geçirmez kaplarda saklanmalıdır. Aksi takdirde çok çabuk bozulacaktır.

Kızartma Yağı: Kızartmada kullandığınız yağ için de bir yağ kabı edinmeniz çok yararlı olacaktır.

 

 

 

  

2327 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]