• Çar. Şub 28th, 2024

Her tekne, sonsuz miktarda harika yemekler üretecek paslanmaz çelik bir ızgaraya sahiptir ya da sahip olmalıdır. Izgara yemek sadece lezzetli olmakla kalmaz, aynı zamanda pişirme sıcaklığını ve kokusunu tekneden uzak tutar. Bir ızgara aynı zamanda sorun olduğunda, tekne ocağının yerine geçecek olan bir yedek donanımdır. Tekne ızgaraları genellikle kıç vardevela ya da küpeşte ile birleştirilir, böylece duman demirlendiği zaman tekneden uzaklaşır.


IZGARA SEÇİMİ
Tekne ızgaraları korozyon olmayan malzemelerden yapılmıştır ve bu nedenle kara modellerinden daha pahalıdır. Ayrıca deniz ızgaraları, önemli bir özellik olan tekneye sabitlemek için tasarlanmıştır.
Hafif Çelik kara ızgaraları deniz ortamında çok çabuk paslanır ve dokundukları her yeri lekeleyen miktarlarda pas dökülür. Sabit bir yere kenetlenmemiş bir ızgara kullanmak bir teknede çok risklidir.

Gazlı Izgaralar: Gazlı Izgaralar son derece kullanışlı, temiz, kullanıma hazırdır ve gıdaya kömürden daha az karbon ürünü ekler. Bir gazlı ızgarayı yak, birkaç dakika bekle, sonra pişir. Isı kolayca kontrol edilir ve gaz ızgaraları çok az bakım gerektirir. Kalan Öğeleri karbonize etmek için pişirdikten sonra birkaç dakika bekletin. Kömürlü yiyeceklere atfedilen lezzetin çoğu, gazla pişirilirken aromatik talaş kullanılarak değiştirilebilir.
Çoğu gazlı ızgara (pahalı) tüplerden beslenir ve geminin ocağı arızalanırsa ısı kaynağı sağlayabildiğinden, bunların beslemesini sürdürmelisiniz. Gaz ızgaraları, maliyeti azaltmak için daha büyük tanklardan çalışacak şekilde de uyarlanabilir. Kolaylık söz konusu olduğunda, gazlı ızgara gibi bir şey yoktur.
Kömür / Odun Izgaraları: Odun kömürünü veya dalgaların karaya attığı odunu kullanabilirsiniz. Bunun için sadece dalgaların karaya attığı odun ızgara balıkların sevincini yaşaması gerekir! Ayrıca, kömür ızgaraları güvenilirdir. Bu bir erdemdir, çünkü gemideki her şey parçalanma eğilimindedir.
Ne yazık ki, odun kömürü / odun ızgaraları kirli ve külle doludur. Kömürün külünü almak için sonsuz bir yarım saat beklemek gerekir. Kömür depolamak için kirli ve tozlu bir üründür. Kömür nemi emer ve toz her yere gider.
Kömürün birçok dezavantajına rağmen bu ızgaraların avantajları fazladır. Dünyanın hemen hemen her yerinde mevcuttur ve plajlar, doğru fiyata, kömür ya da tahta parçalarıyla doludur. Kapanması olan güçlü, su geçirmez bir çuvalınız olduğundan emin olun ve kömürünüzü dökün. Nemi almak için torbanın bir süre açık kalmasını sağlayın.


Odun Kömürü ile Pişirme: Kömür, sıcak ve eşit ısı sağlayan bir üründür. Yabancı ülkelerde kömür genellikle briket değil, parçalar halinde satılmaktadır. Parçalar karbonize ahşap parçalarıdır. Parçalar briketlerden daha yavaş başlar ve daha sıcak yanar. Yığın kömür kullanırken, daha büyük parçaları parçalamak önemlidir, böylece her şey eşit olarak yanar. Odun kömürü kullanırken zaman zaman kıvılcım çıkar, bu yüzden dikkatli olun. Briketler, preslenmiş, karbonize ahşaptan yapılır. Briketler düzgün ısı sağlar ve hava cepleri ile tarandıkları için parçalardan daha hızlı bir kömür yatağı oluştururlar.
Kömür yakmak için arasında gazyağı, yemeklik yağ, boya tineri, hatta balmumu bulunur. Telaşlanma, bu savaş. Başlangıç sıvısını kullanmanın en iyi yolu tomarları emdirmek, daha sonra kömürü üst üste koymaktır. Alevler daha sonra kümenin dibinden kaynaklanır. Sadece kömür başlatıcıyı dökerseniz, kömürü birkaç kez yeniden canlandırmak zorundayız, heyecan verici ve sık sık terbiye eden bir süreç. Başlangıç sıvıları, kömürlerin kullanıma hazır hale gelmesinden çok önce yanar ve yiyecekleri tatlandırmaz. Kömürün ince külle kaplı bir kömür yatağına ulaşması genellikle otuz dakika sürer. Kömürler hazır olmadan pişirmeye başlarsanız, kömürden çıkan uzun alevler, hoş olmayan bir isli lezzet üretir. Briket kömürlerinin tek tabakası çoğu yiyeceği pişirir ve yaklaşık bir saat sürer. Gereğinden fazla koyarsanız her şeyi yakabilirsiniz.
SÜRÜKLENEN AHŞAP İLE PİŞİRME: Yüksek gelgit çizgisinin üzerinde dalgaların karaya attığı odunu seçin. İdeal kalınlık yaklaşık 1-1 / 2 inçtir.
Boyut tutarlılığı önemlidir. Farklı boyutları olan tahtalar farklı oranlarda yanar. Sert ahşap en iyisidir. Gerçek çaba sarf etmeden 1-1 / 2 inçlik bir çubuğu kırabiliyorsanız, yumuşak ahşaptır. Kesmeden ızgaranıza uyacak ahşap seçmeye çalışın. Ahşabın kuru ve boya ve katran içermediğinden emin olun. Koklayın ve çürümüş ahşabı reddedin. Kabuk kaplı ağaç böcek zararlıları açısından incelenmelidir.
Çıra Dalları çıra olarak kullanılmak üzere toplanabilir. Yumuşak odun kuru hindistan cevizi yaprakları ve dallar iyi çıra yapar. Kuru hindistancevizi yaprakları alev gibi sıcak yanar, ancak reçineli ve dumanlı bir başlangıç yapar.
Ateşi Yakma: Şef üç aşamada odun ateşi yakar: Birincisi, çıra: Biraz yavaş yanar ama lezzet açısından petrol kimyasal başlatıcı kullanmayın. Gazeteye biraz yemeklik yağ dökerseniz iyi bir çıra görevi görür. Daha sonra, yumuşak odun dik bir koni içinde çıra konur ve ızgara yanar.
Alevde Izgara ise, bir sanattır ve gaz veya odun kömürü ile pişirmekten oldukça farklıdır. Odun pişirmesi hızlıdır – her iki tarafta da dört veya beş dakika sürer. Alevle kızartılmış yiyecekler kavurmayı önlemek için birkaç kez döndürülmelidir. Daha kalın kesimler önce kızartılabilir, daha sonra lezzet için ızgaralanabilir.
Daha kalın kesimler de sık sık döndürülebilir veya kavurmayı azaltmak için bir turşuyla teyel edilebilir. Grili için dozda kalın ve iyi bir saat tutun. İnce dilim yumuşak biftek, kılıç balığı ve ton balığı gibi sert balıklar veya nadiren orta ila nadir görülen herhangi bir et açık ateşte pişirildiğinde lezzetlidir.
IZGARA ARAÇLARI
• Paslanmaz çelik maşalar,
• Izgara fırçası ve önlük
• Izgara fırçasını, çekmeceli küçük bir bez torbaya tel ile bağlayın. Çantayı ızgaraya asın.
• Yağ yangınlarını söndürmek için püskürtme memeli su şişesi.
• Paslanmaz şişler tahta olanlardan daha iyidir ve paslanmaz.
• Izgarayı silmek için bitkisel yağ (plastik bir torbada saklanır) ile emprenye edilmiş bez. Yapışmayı önler.
• Izgara parçalarının hemen hepsi birbirine bağlanmalıdır. Aksi halde kolaylıkla denize düşer ve vedalaşırsınız.

Bir yanıt yazın

Translate »