• Cum. Nis 12th, 2024

Tekneyle uzunca bir seyre çıkmayı düşünüyorsanız bu yazımızda size bazı önerilerimiz olacak. İyi bir yiyecek planı teknede çok önemlidir. İyi bir yolculuk iyi yiyecekler olmadan gerçekleşmez. Hele ki denizde…
Aslında tekne için yiyecek alışverişi yapmaya başlamadan önce iyi bilmemiz gereken şey aslında her yerde yiyecek bulabileceğimizi unutmamaktır. Dünyanın her yerinde hemen her limanda size gerekli her şeyi bulabilirsiniz. Ücretini ödedikten sonra her şeyi hemen her yerde satın alabilirsiniz. Ancak bu iyi bir stokunuz olmaması anlamına da gelmemeli. Bu yazımızda neleri stok yapmalı neleri daha az almalıyız biraz bunları paylaşmak istiyoruz.

Tekne Yiyecek Alışverişi
Tekne Yiyecek Alışverişi

Aşırı stok gerçekte çoğu teknede açlıktan çok daha yaygın bir sorundur. Aşırı yükleme tekne seyri ve onun hızını etkiler. Buna ek olarak, değişik yerlerde yemek için alışveriş eğlencenin bir parçasıdır. Bununla birlikte kendinize özel bir rezervinizin olması da kaçınılmaz olarak gereklidir.
Ayrıca en lezzetli yemeklerin konserveler değil taze malzemeler ile yapılmış yemekler olduğunu unutmayın. Rutin olarak düşünüldüğünde konserveler daha çok garnitür olarak kullanılırlar.
Toptan satışların yapıldığı veya bakkallar için satış yapan marketleri tekne alışverişi için tercih etmeyebilirsiniz. Yapacağınız tasarruf oldukça az miktardadır ve birçok günlük kullanımdaki markayı ve küçük kutularını bu tür yerlerde bulamayabilirsiniz. Büyük kutularla alışveriş de işinize pek yaramaz. Çünkü seyirde bozulmayı önlemek için küçük kutularda ürünler her zaman daha iyidir.
Bazı lüx ya da az bulunan ürünlere düşkünseniz onları mutlaka stoklayın. Örneğin, akçaağaç şurubu, ince sirke, marine enginar, iyi salam, vahşi ve egzotik pirinç, kurutulmuş mantar, köri macunu, sevdiğiniz peynir, özel sosları ve soslar gibi yabancı limanlarda bulmak zor olacaktır. Eğer bilmediğiniz bir coğrafyaya gidecekseniz, tekne için yedek parçaların yanı sıra şarap, sigara, giyim, meyve suyu, zehirli boya gibi ihtiyaçları da stoklamak iyi fikirdir. İçecek stokunu fazladan yapmak ayrıca suya alternatif olabileceğinden bir tür yedek olarak da düşünülebilir.
Her yerde bulunan makarna, şeker, un, pirinç, yağ, fasulye, balık konservesi, çorbalar, et ya da konserve sebzeleri büyük miktarlarda satın almayın. Konserve ürünleri yaklaşık altı ay sonra kendi lezzetini büyük ölçüde kaybederler.

Bir yanıt yazın

Translate »