Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekne Su Yapıcıları İçin Bakım Önerileri

Tekne Ekipmanları 18 Temmuz 2013

Öncelikle su yapıcı üreticinizin bakım önerilerini iyice öğrenin. Bir çok parça bakım ya da kontrol gerektirebilir ancak en kritik parça membrandır. Tıkalı bir Membran kalitesi düşük ve az su üretimine sebep olacaktır.

Tekne Su Yapıcı
Filtreler: Düzenli olarak deniz suyu girişi ve iki kademeli filtreleri kontrol edin.
Membran: Her gün düzenli çalışan bir su yapıcının membranı düzenli temizlenmelidir. Bazı sistemlerde otomatik Membran yıkama özelliği bulunmaktadır. Ama siz işi şansa bırakmayın ve sıkça kontrol edin. Temiz olmayan bir Membran içerisinde bir hafta gibi kısa bir sürede bakteri üreyebilir. Membranlar temizlenmeli ancak kuru olarak saklanmamalıdır. Ayrıca suyun kaliteli olmadığı sığlıklarda, bulanık sularda, marinalarda, limanlarda kullanılması tavsiye edilmez. Bu iş için en uygun yerler açıkta seyir edilen temiz deniz suyunun olduğu alanlardır. Son önerimiz ise bolca yedek membran taşınması olacaktır.
Su yapıcılar tekne sahipleri için gerçekten çok büyük konfor sağlayan ancak düzenli bakım ve ilgi gerektiren ürünlerdir. Bu ürünleri almadan önce iyi araştırmalı ve kapasite ihtiyaçlarınızı iyi belirlemelisiniz. Başlıca su ypıcı üretimi yapan firmalar ise Aquamarine, Dessalator, ECHOtec, Horizon Reverse Osmosis, Pur watermaker, RO Watermaker, SeaRecovery, Schenker, SK Watermakers, Spectra Watermakers, Village Marine olarak belirtilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]