• Per. Şub 22nd, 2024

Tekne Mutfağında Gerekli Aletler

Teknede keyifli bir yemek gibisi yoktur. Belki de yatçıların önemli keyiflerinin başında gelen yemek pişirme için elinizde aşağıdaki aletlerin olmasını öneririz.

Tekne Mufağı
Tekne Mufağı

Düdüklü Tencere: Düdüklü tencere teknede çok pratik bir şekilde faydalanabileceğiniz başlıca pişirme araçlarından biridir. Teknede daha lezzetli yemekleri daha az enerji ve zaman harcayarak pişirmeniz mümkündür.

Izgara: Izgara da teknede çok işinize yarayacak diğer pişirme araçlarından biridir. Izgarada pişirilmiş etlerin lezzeti hakkında fazla bir şey söylemeye gerek yok. Ayrıca yiyecekleri sıcak tutmak ve kamaranın kokudan etkilenmemesi gibi avantajları da artısıdır.

Tabaklar: Birçok tekne sahibi plastik tabakları kullanmayı tercih eder. Bunun nedeni kırılmaz olmalarıdır. Ancak kısa sürede çiziklerle dolu bir tabakta yemek yeme pek eğlenceli olmasa gerek. Bir diğer alternatif ise kâğıt tabak ve bardakları kullanmaktır. Bulaşık sorununu büyük ölçüde ortadan kaldıran kâğıt tabaklar oldukça pratik olarak kullanılabilir. Plastik ve kâğıt tabaklar kıyıya ulaşıldığında çöpe atılmak üzere biriktirilmelidir. Teknede bardak olarak ise termal bardaklar çok yararlıdır. Rüzgâr dolayısı ile içeceğiniz çok kısa sürede ısınır ya da soğur. Ancak termal bir bardak bu sorunu çözecektir.

Tencere ve Tavalar: Tencere ve tavalar için seçim yapışmaz yüzeyli olanları yönünde olmalıdır. Temizliği daha kısa daha kolay ve daha az suyla yapılabilir. Yapışmaz yüzeyli ürünler için plastik ya da ahşap kaşık ve maşalar kullanılmalı.

Bıçaklar: Teknede kullanmak için elbette paslanmaz çelik bıçaklar olmazsa olmazlardandır. Yüksek karbonlu çelikler pas tutmaz ve uzun süre kullanılabilir.

Blender: Teknede bir blender çok işinize yarar. Dar alanda hızlıca iş üretmek için tekne mutfağında çok faydalanacağınızdan emin olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Translate »