Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Tekne Motor Yağı Rengi

Bakım Onarım Kışlama, Tekne Motoru 15 Haziran 2013

Tkne Motor Yağı

        Tekne motorunuz yeni de olsa ikinci el de olsa motor yağı temiz olmalı. Tekne motor yağının rengi size yağın durumu ile ilgili bilgiyi size zaten vermektedir.

Siyah veya Opak Renkli Yağ: Bu durum motor yağının yakıt kurumu ile kirlendiğini ve bakım gerektiğini düşündürmelidir. Motor yağı ve motor yağ filtresi ivedilikle değiştirilmelidir.

Beyazımsı, Krema Renkli Yağ: Bu tip yağ görüldüğünde nem ya da deniz suyu ile kirlenmiş bir yağ ile karşı karşıya kalındığı düşünülmelidir. Bazen yanlış kışlama prosedürlerinden de kaynaklanabilir.

Temiz, Bal Rengi Yağ: İşte bu renk görülmesi beklenen renktir. Ancak ikinci el bir tekneden söz ediyorsanız yağın rengi belirleyici olmayabilir. Yani yağ yeni değiştirilmiş olabilir ve ikinci el bir motor için yeterli bir veri vermeyebilir. Bu duruma dikkat edilmeli.

 

 

 

 

1861 gösterim, 2 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]