• Per. Şub 29th, 2024

Bu yazımızda tekne ilanı verirken çekeceğiniz fotoğraflarda dikkat etmeniz gereken bazı noktaları ele alacağız. Teknenizi daha kolay satmak istiyorsanız bu yazımız tam size göre…
Teknenizi satmak istiyorsunuz ve internette tekne ilan sitelerine, örneğin sitemiz www.teknedergisi.com a ilan vereceksiniz. İlanınızı yayınlamak için ilk dikkat edeceğiniz konu teknenin fotoğrafları olmalı. Çünkü tekne ilanlarına bakanlar, ilanları tarayanlar ilk olarak fotoğraflara bakarlar. Albenisi olan bir tekne fotoğrafı da hemen dikkat çekecektir.
Tekne İlan Fotoğrafı
Ancak iyi bir şekilde satılık tekne fotoğrafı çekmenin de bazı ipuçları vardır. Şimdi biraz bunlardan bahsedelim. Öncelikle tekneye biraz mekanik bakım yapın. Düzgün görünmeyen güverte veya kabin içi donanımlarını düzenleyin. Vidası gevşemiş bir aparat varsa bunları sıkıştırın. Ayrıca tekne ile beraber verilmeyecek aparatları da tekneden çıkarın. Ayrıca teknenin fotoğrafını çekmeden önce mutlaka kişisel eşyalarınızı, bardak, tabak, gibi şeyleri tekneden uzaklaştırın. Rafları boşaltın, mevcut eşyaları da düzenleyin, katlayın. Tezgâhı boşaltın. Böylece tekne daha yeni, temiz ve geniş görünecektir. Asılı bir havlu, çay bardağı, açık tuvalet kapağı gibi olumsuz görüntüleri de düzenleyin. Tekneyi, pencereleri iyice temizleyin. Krom donanımın parlaklığı da tekne alıcısının dikkatini çekecektir. Krom parlatıcısı kullanarak krom donanımı iyice parlatın. Eğer kamara koltukları aşınmışsa mümkünse değiştirin ya da örtü kullanın.
Ayrıca tekneyi hareket halinde de fotoğraflayabilirseniz bu da ilgi çekici olacaktır. Teknenin birçok açıdan fotoğrafını çekin. Bu fotoğrafları çekerken de teknenizin iyi olduğuna inandığınız özelliklerini ön plana çıkarmaya çalışın.
Evet, bunları yaptınız ve artık fotoğraflarınız hazır. Online tekne ilanı vermeye hazırsanız size birkaç önerimiz daha olacak.
Çektiğiniz fotoğraflardan bir tanesini birincil fotoğraf olarak belirleyin. Bu teknenizin reklamına bakıldığında ilk görülecek, arama sonuçlarında çıkacak fotoğraftır. Bu fotoğrafı seçerken teknenin dış görünüşünü iyi yansıtan güzel bir tane olmasına dikkat edin. Eğer ki bir yelkenli tekne için ilan verecekseniz ilk fotoğrafınız teknenin direğini de kapsayan bir resim olmasın. Web siteleri otomatik olarak resimleri kırparak gösterebilirler ve sizin ilanınızda tekne değil sadece direği görülebilir. Gövde ve direğin alt kısımlarına odaklı bir fotoğraf daha iyi bir seçim olacaktır.
Her ne kadar ayrıntılı yazılı açıklamalar yararlı olsa da tekneyi asıl sattıracak, ilgi uyandıracak bölümün reklamın fotoğrafı olduğunu unutmayın. İnternet tekne ilanlarında fotoğrafsız ilanların ilgi görme olasılığı çok çok düşüktür.

Bir yanıt yazın

Translate »