• Pts. Nis 22nd, 2024

İlgi alanları tekne olan ve çok farklı yaşam stillerine sahip insanlar tekne piyasasına can katmakta ve farklı modellerle her dönem yeni ürünlerini piyasaya sunan tekne üreticileri sayesinde tekneciliği geliştirmektedirler. Genel olarak maddi kazanç için tercih edilen tekneler balıkçılıkta ya da gezi amaçlı kullanılmaktadırlar. Bunların haricinde ise sürat tekneleri üretilmektedir ve bu tekneler daha çok hobi amaçlı olarak kullanılırlar. Sürat tekneleri uzunluk olarak diğer teknelerden küçük olarak üretilmişlerdir. Bunun nedeni ise daha fazla hız yaparak güçlü bir motor sayesinde uzun süre denizlerde kalabilmektir.
Sürat tekneleri belirli bir kalıba göre üretilirler. Revizyona girmiş olup olmaması tekne takipçileri için önemli bir ayrıntıdır. Tek kamaradan oluşan bu tekneler orijinal parçalarıyla sıfır olarak satışa sunulmaktadır. Bir üst modelini farklı teknolojik aksamları ile geliştirerek tüketicilere sunan firmalar sayesinde insanlar ellerindeki sürat teknelerini satarak üst modellerini almakta ve bu da 2. el sürat tekneleri pazarını oluşturmaktadır. Tekne döşemeleri deri malzemelerden yapılır çünkü bu teknenin üstü genel olarak her modelde açıktır ve suyla temas ettiğinde deri malzemeler su geçirmedikleri için kullanışlı olurlar.
Hidrolik direksiyon bu teknelerin olmazsa olmaz özelliklerindendir. Her aşamada çabuk kavranabilen bir hidrolik direksiyon sayesinde sürat sevenler için farklı manevralar yapılabilmekte ve bu da teknenin daha büyük keyif yaşatmasını sağlamaktadır. Sürat tekneleri keyif yapmak için kullanıldıklarından içerisinde yüzme merdiveni bulundurulur. Elektrikli ırgat sayesinde tekneyi istediğiniz alanda demir atarak sabitleyebilirsiniz. Oldukça lüks döşemelere ve konsepte sahip bu teknelerde keyifli zamanlar geçirmeniz için kaliteden ödün verilmeden bir müzik sistemi de bulunmaktadır. Mutfağı ve su tankı da olan pek çok sürat teknesi motor hacmine bağlı olarak farklı hızlara çıkabilmektedir.

Bir yanıt yazın

Translate »