Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Su Kayağı Teknelerinin Özellikleri

Tekne ve Denizcilik 15 Haziran 2013

 Tekne arkasında kayak yapmaktan keyif alanlar için tekne seçiminin kriterleri çok değildir. Burada bazı temel gereksinimlerden bahsedeceğiz. Öncelikle kayak çekecek tekne güçlü bir motora sahip olmalıdır. Teknenin ivmelenmesi için bu önemlidir.

 Diğer önemli konu ise teknenin manevra kabiliyetidir. Su kayağı yapılan alanlar bazen kıyıya yakın yerlerdir ve kıyıdaki deniz trafiği, diğer deniz sporlarını yapanlar ve suda yüzenlere karşı etkin bir manevra olanağı bulunmalıdır.

 Aynı şekilde teknenin dönüş çemberi de fazla geniş olmamalıdır. Kısaca kayak için kullanılacak tekne atik, hızlı ve iyi manevra yapabilen bir tekne olmalıdır. Bu arada su kayağı çeken bir tekneyi kullanmak için de deneyim gerektiği unutulmamalı, kazalara sebebiyet vermeden bu su sporu yapılmalıdır.


 

 

   

1786 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]