• Per. May 30th, 2024

Tekne pazarı oldukça gelişme kaydeden bir sektör olarak teknolojinin gelişmesiyle birlikte sürekli olarak gelişmektedir. Tekneler oldukça lüks olarak üretildiğinden pahalı olmaktadır ve pek çok insan daha üst model tekneler satın alabilmek için elindeki tekneyi satışa çıkarmakta, bunun sonucu olarak da 2. el tekneler artış göstermektedir. Satılık tekneler hakkında bilgi almak için tekne sahiplerine ulaşma konusunda rahatlık sağlayan internet sitelerine bakabilirsiniz. Teknenin teknik özellikleri ve serisi hakkında genel bilgilere yer verilen satış sitelerinde satıcının iletişim bilgilerinden irtibat kurmanız ya da mail yoluyla iletişime geçmeniz mümkün olmaktadır.
Satılık tekneler hakkında araştırma yapıldığında teknenin dış gövdesinin ahşap olup olmamasına bağlı olarak fiyatları değişiklik göstermektedir. Bir başka fiyat belirleme kriteri de teknenin modeli ve büyüklüğüdür. 7.5 metrelik ahşap gövdeye sahip bir teknenin yaklaşık olarak fiyatı 40.000 TL civarındadır. Gezi ve balıkçılık amaçlı kullanılan tekneler turizm sektörüne hizmet edildiğinden kazançlı olmakta ve gelir kaynağı olarak tercih edilebilmektedirler. Tekneler fabrikasyon ya da özel üretim olmalarına bağlı olarak farklı firmalarca fiyatlandırılırlar ve tekne almak isteyen bireylerin bu konuları son derece detaylı bir biçimde araştırması yararına olacaktır.
Teknenin iç kamarasının genişliği ve varsa diğer kamaralın özellikleri, teknik özellikler, sıfır ya da kullanılmış olup olmadığı gibi pek çok bilgiye ulaşabileceğiniz internet siteleri sizlere tekne fiyatları ve özellikleri konusunda engin denizler sunmaktadır. Satılık tekneler hakkında bilgi sahibi olmak gelişen teknoloji sayesinde çok daha kolay hale gelmiştir. Teknenin tuvalet bulundurması ve mazotla çalışması ya da benzinli motor olması son derece etkili olan özelliklerdir. Pek çok teknenin 2 yıl garantisi bulunmaktadır. Fakat ikinci el ürünlerde bu durum geçerli olmayacağından sıkıntı yaşanabilecektir.

Bir yanıt yazın

Translate »