• Per. Şub 22nd, 2024

        Birçok kişi aracının kontrol panelinde sadece yakıt ve hız göstergesi ile ilgilenir. Çoğu da yağ basıncı ve motor devri hakkında fazla bilgiye sahip değildir. Teknede önem vermeniz gereken bazı göstergeler ile ilgili bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

Yakıt Göstergesi: Yakıt göstergeleri genellikle ikinci el teknelerde çalışmama eğilimindedir. Yakıt tankını doldurduğunuzda göstergesi ile ilgili olarak daha net bir bilgi sahibi olabilirsiniz. Mutlaka kontrol edilmelidir.

Motor Devri: Motor devir göstergesi RPM olarak motor devrini göstermektedir. Motor ile ilgili sorunlar öncelikle kendini motor devir kayıplarında gösterir.

Hız Göstergesi: Hız göstergesi seyir açısından önemli olmakla birlikte aslında GPS ile d tekne hızı ile ilgili bilgi edinmek mümkündür.

Yağ Basıncı Göstergesi: Bu gösterge yağın motor içerisindeki sirkülasyonunu göstermesi açısından önemlidir. Düzenli kontrol edilmelidir. Arızalı ise değiştirilmelidir.

Voltmetre: Bu gösterge alternatörün çalışıp çalışmadığını gösterir. Ayrıca kötü bir bağlantı varsa onu da görmek mümkündür. Tabii ki en önemlisi akülerin durumu hakkında net bir bilgi edinmek mümkün olur. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

Translate »