• Çar. Kas 29th, 2023

Tekneniz için marina kullanımı ülkemiz şartlarında oldukça maliyetli sayılabilir. Ancak     teknenizin bir marinada bağlı olmasının konfor sağlayan avantajları da unutulmamalı…

                Peki bu avantajlar neler?

1-      Güvenlik:  Birçok marina 7/24 video kameralarla gözlenmekte ve güvenlik personeli tarafından korunmaktadır. Özellikle teknelerin kilit ve ateşleme sistemlerinin kara araçlarındaki kadar özellikli olmadığını düşünürseniz bunun önemi daha iyi anlaşılır. Ayrıca tekne üzerinde bulunan elektroniklerin bedeli de bir araba üzerinde bulunandan çok daha fazladır.

2-      Otopark: Genelde yoğun marinalarda özellikle hafta sonlarında otopark hizmeti almak oldukça zordur. Ancak birçok marina kullanıcılarına rezervli park yerleri ayırmakta ve bu konu sizin için sorun olmaktan çıkmaktadır.

3-      Atık İstasyonu: Tekne atıkları için gerekli donanım ve atık alma merkezlerinin olması da marina avantajlarındandır.

4-      Marin Market: İhtiyacınız olan acil tekne malzemelerini kolaylıkla bulabileceğiniz, teknik yardım alabileceğiniz, onarım hizmetlerinden yararlanabileceğiniz imkânlar olması.

5-      Restoranlar: Sürekli teknede olanlar için iyi ve kaliteli yemek olanakları marina restoranlarında sunulur.

6-       Banyo ve Duşlar: Teknelerin kısıtlı olan imkanlarının dışında marinalarda sunulan kişiye özel banyo ve duş imkanları da tekne sahipleri için tercih edilen olanaklardandır.

 

Bir cevap yazın

Translate »