Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Mantar Çapa

Halatlar, Bağlar ve Demirleme, Tekne Ekipmanları, Tekne ve Denizcilik 15 Haziran 2013

        Bu çapa tipi ters duran bir mantara benzediği için “mantar çapa” adını almıştır. Mantar çapanın tutma gücü ağırlığına bağlıdır. Mantar çapalar daha çok 15 feet altındaki tekneler için ve güvenli sularda kullanmak için uygundur. Kötü hava koşulları ve büyükçe teknelerde kullanımı kesinlikle önerilmemektedir.

mantar-capa        Mantar çapalar fiyat açısından ucuz alternatiflerdir. Bazı modelleri PVC kaplıdır. Bu modeller doğal olarak pas açısından daha iyi korunurlar. Aslında mantar çapaların en uygun kullanılacakları yer şişme botlardır. Keskin kenar ve uçlarının olmamasından dolayı şişme bota zarar vermezler. Ayrıca şişme botlar hafif olduklarından dolayı mantar çapanın işlevselliği de daha fazla olmaktadır. Mantar çapaları diğer kullanım yerlerinden biri de şamandıralardır.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]