• Cts. Nis 13th, 2024

Çalışanların tekne ile ilgili hep aceleleri vardır. Çünkü hep tekneye gitmek için fırsat ararlar. Ancak bir türlü istedikleri kadar zamanı teknede geçiremezler. Bunun nedeni tatil günlerinde farklı gündemlerin de ortaya çıkmasıdır. Çocuklarla ilgili programlar, sosyal yaşam, yaz aylarında artan düğünler, ekstra işler her zaman vardır. Dahası siz tekneye gitmek için uygun olduğunuzda hava koşulları uygun olmayabilir. İşte böyle günlerde rüzgâr sert diye tekneye gitmemezlik etmeyin. Aksine teknede zaman geçirmek için en uygun zamanlar bunlar olabilir. Teknede koşuşturmadan yapmaya bir türlü fırsat bulamadığınız işler, küçük bakımlar, güzel bir temizlik için bu günler idealdir. Zaten hava da sert olduğundan limanda olsanız dahi tekne daha serin olur ve rahatça işlenirsiniz.

Liman
Böyle günlerde tekne güzel bir kahvaltı, demli bir sabah çayı sonrası bu işlerle ilgilenmek keyifli bile olabilir. Emin olun bu bile oldukça keyifli olacaktır. Teknede yapılacak iş yoksa bile şöyle bir oturup sakince bir kitap okuyabilir, tekne komşularınızla sohbet edebilir, ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Yeni denizcilerle tanışmak yeni bilgiler edinmenize, tecrübelerden yararlanmanızı sağlayabilir. Bir de siz çalıştığınız için sürekli gidemiyor olsanız da limanlarda her gün teknelerine giden müdavimler vardır. Onlar ile iletişim sizin teknenizin üzerinde sürekli bir göz olmasını sağlar. Acil bir durumda müdahale edebilir ya da haber verebilirler.
Sonuçta limanda da olsanız denize de açılsanız teknede olmak güzeldir. Fırsatlar her zaman kısıtlı olabilir. Ama emin olun teknede geçen zaman size iyi gelecektir.

Bir yanıt yazın

Translate »