• Per. Şub 29th, 2024

Kış aylarında tekne giyimi konusunda dikkatli olmalı. Hem soğuk hava hem de güvenlik önlemleri açısından bu yazımız kış aylarında denizde olmayı sevenlere…
İster bir dingi teknede ister sabit omurgalı bir teknede olsun, gerçekten ıslanmak istemiyorsanız kötü hava koşullarına uygun kıyafetler seçmelisiniz. Kötü hava koşullarına uygun kıyafetler seçerken aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurunuz:
Stil: Göğüs hizasında tulumlar ve ceket en uygun ve sıcak kombinasyondur. Ceket ayrıca kara giyim tarzınızın şık bir parçası da olabilir. Suyun boynunuzdan içeri girmesini önleyen kano üstleri de küçük tekne yelkencileri arasında popülerdir ve bu parçayı dalgıç kıyafetiyle birlikte de giyebilirsiniz. Daha soğuk havalarda, dingi yelkencileri, boyun ve bileklerde esnek manşetleri bulunan ve tek parçadan oluşan su geçirmez kıyafetler giyerler.
Kış Aylarında Tekne Giyimi
Malzeme: Pek çok üretici, kötü hava koşullarına uygun değişik kıyafetler sunar. Daha hafif olanlar, daha ılıman havalarda yarışan aktif, küçük tekne yarışçıları içinken daha ağır, “kurşungeçirmez” kıyafetler, soğuk hava koşullarında yapılan açık deniz yarışları İçindir. Kendinizi en iyisine sahip olmak zorunda hissediyorsanız, su buharını dışarı atarak çoğu su geçirmez kıyafetteki soğuk ve nemli hissi en aza İndiren, ileri teknoloji ürünü bir kumaştan imal edilen ve nefes alan kıyafetler alın.
Hareket kolaylığı: En sıcak katmanlarınız en altta ve can yeleğiniz en üstteyken bile hareketlerinizin kısıtlanmadığından emin olun.
Dikiş: Şerit, sızıntıyı önlemek için içerideki dikişi kapar. Arka kısımda ve dizlerde ekstra kumaş olmasına dikkat ediniz – bu bölgeler, güvertenin pürüzlü yüzeylerinde yıpranabilir.
Kapüşon: Yağmur yağmaya başladığında yaka içine katlanabilen bir iç kapüşon çok kıymetlidir.
Cepler: Tulumun ve ceketin ceplerinin – daha büyük, daha iyi olduğuna emin olun.
Renk: Kalabalıkta fark edilmenizi sağlayan parlak renkler seçin böylece tekneden düşerseniz diğerleri sizi görebilir. Beyaz veya mavi dış giyim tercih etmeyin, bu renkler tekneden düşen birinin suda fark edilmesini zorlaştırır
Güvenlik: Bu havalı kıyafetleri yalnızca sudayken giyin. Kıyafetlerinize yüzdürme testi uygulamak için maksimum soğuk hava katmanlı kıyafetlerinizle bir yüzme havuzuna atlayın. Yüzdürme testi, sizi can yeleği giymeye de teşvik edecektir.

Bir yanıt yazın

Translate »