Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Teknede Kabloları Doğru Bağlamak

Tekne Ekipmanları 6 Nisan 2020

Kabloları doğru bağlamak

Kural olarak, bir elektrik akımının pozitiften negatife doğru aktığını düşünüyoruz. Ancak elektronların akışı aslında negatif veya toprak terminalinden pilin pozitif terminaline doğrudur. Her iki durumda da, bir devrede bağlantıların ters çevrilmesi, akım akışının yönünü tersine çevirir.

Kabloları doğru bağlamak neden önemlidir? Aydınlatma ve ısıtma cihazları, kutuplar ters çevrildiğinde genellikle aynı şekilde çalışırken, 12 voltluk motorların çoğu geriye doğru çalışır ve elektronik cihazlar en iyi şekilde çalışmaz ve hasar görebilir.

12 voltluk bileşenlerin tasarlandığı gibi çalışması için, “+” işaretli kablo her zaman devrenin pozitif tarafına bağlanmalıdır. Tabii işaretlenmemiş kablolar da mutlaka işaretlenmelidir ki olası sökme takma, tamirat işlemleri sonrası sorun yaşamayalım.

  

394 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]