Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

İşe Yarayan Elektronik Donanımlar

Tekne Ekipmanları, Tekne ve Denizcilik 14 Haziran 2013

Eğer donanımlı bir tekneye sahipseniz ve seyir sahanızı geniş tutarak uzak yolculuklara çıkıyorsanız, ya da konfor ve güvenlik açısından tam bir elektronik donanım istiyorsanız aşağıda yer alan 6 adet elektronik donanım size gerekecektir.

1-      Radar / Chart Plotter:

Birçok GPS /Chart Plotter cihazı grafik ekran üzerine kendi radar noktasını gösterme özelliği taşır. Yakınlardaki tekne trafiğini izlemek ve çevredeki nesneleri gerçek zamanlı olarak görebilmek için sisteme bir elektronik pusula veya sensor entegre etmek yeterli olacaktır.

GPS - chart plotter2-      Chart Plotter Geliştirme Araçları:

Harita kartları seyir planlama, seyir güvenliği açısından önemlidir ve uygun harita kartı edinilmelidir.

Harita kartları seyir yapacağınız bölge ile ilgili birçok bilgiyi edinebileceğiniz üzerinde çalışabileceğiniz araçlardır.

harita kartlari3-      Uydu Anteni (HDTV):

Teknede kaliteli bir şekilde TV izlemek ve yerel kanalları taramak isterseniz iyi bir marin tip anten işinize yarayacaktır.

marin tv anteni4-      VHF Sinyal Arttırıcılar:

Teknenizde bulunan bir sinyal arttırma anteni ile normalin çok üzerinde bir alanda iletişim olanağınız artacaktır.

vhf telsiz sinyali5-      VHF Telsiz Test Cihazı:

Anten ve VHF Cihazı arasına entegre edeceğiniz VHF sinyal test cihazı VHF Telsizinizin sinyal seviyesini ve kalitesini size gösterecektir.

VHF Telsiz Sinyal Testi6-      Akü Test Cihazı / Voltmetre:

Yukarıda sözü edilen tüm cihazların çalışması için gerekli enerji kaynağı olan akülerin durumunu monitorize etmek için voltmetre ve bir akü test cihazı olmazsa olmazlardandır.

aku test cihazi

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]