Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Yelken Öğrenmek İçin Uygun Rüzgar

Tekne ve Denizcilik, Yelken Seyri 13 Haziran 2013

İdeal Hava Koşulları:

Yelken öğrenmek için ideal hava koşulları nelerdir?

1-      Rüzgar Koşulları: Öncelikle rüzgar koşullarının uygun olması gereklidir. Bunun için önerilen rüzgar aralığı 6 ila 12 knot.

2-      Uygun su koşulları: Rüzgarın fazla olduğu dalgaların sık ve yüksek olduğu bölgelerden başlangıçta kaçınılması önerilir.

3-      Açık alan: Yelken öğrenirken diğer teknelere, deniz trafiğine, denizdeki diğer etmenlere odaklanmadan sadece elinizdeki göreve odaklanabileceğiniz bir alanda yelken öğrenmeye çalışın.  Bu güvenlik açısından da önerilmektedir.

4-      Hava ve Su Sıcaklığı: 21 santigrat ve üzeri hava sıcaklıkları ideal kabul ediliyor. Diğer bir deyişle 20 derece üzeri ve 30 derece altı sıcaklılar oldukça uygun.

 

  

2146 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]