Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Honda BF2.3 Motor

Tekne Motoru 23 Haziran 2013

Honda Marine, yeni BF2.3 beygir gücüne sahip dört zamanlı motorunu tanıttı. Bu yeni motor şirketin en hafif ve en küçük motorlarından biridir. Honda’nın teknoloji özellikleri ile birlikte tüketicilere daha fazla yarar sağlanması ön planda tutulmuştur.

Honda BF2.3 modeli yeni stil özellikleri, aerodinamik ve modern çıkartma düzeni ve renkleriyle yenilikçi bir görünüm sağlıyor. Aynı zamanda performansı yüksek, yakıt tasarruflu ve emisyon oranları düşük bir motor özelliği taşır.

Honda Dıştan Takma Motor

Honda Dıştan Takma Motor

Yeni BF2.3 modeli üstten valfli, dört zamanlı, tek silindirli bu motor sağlam ve tutarlı bir güç sunar. Kolay ilk çalıştırma ve güvenilir bir performans sergiler. BF2.3 Pervane olmaksızın sınıfının en hafif motoru olma özelliği de taşır.

Yeni BF2.3 motorun dahili yakıt tankı kapasitesi arttırılmıştır. (BF2’ye göre %12 daha fazla)Böylelikle tam gaz ile bir saate kadar yol alabilirsiniz. Yakıt deposu 1,1 litredir. Motor aynı şekilde denizcilerin sığ sulardaki korkuları açısından da üstün performanslıdır. Su pompası tıkanması endişesi olmadan sığlıklarda dolaşabilirsiniz. Çünkü motorda güçlendirilmiş hava soğutması sistemi bulunmaktadır.

Motorun boş ağırlığı 13 kg uzun şaftlı model ise 14 kg.

    

2256 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]