Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Halatları Roda Etmek

Tekne Ekipmanları, Tekne ve Denizcilik 13 Haziran 2013

Yelken yapmak ve hatta denizci olmak halatlarla sıkı ilişkiler içerisinde olmak anlamına gelir. Halatların kendi hallerine bırakıldıklarında ne kadar çabuk düğüm haline gelme yetenekleri olduğuna inanamazsınız.

 halat roda

Genelde de bu spagettiye benzer karmaşıklık halatlara ihtiyaç duyduğunuzda oluşur. Hem teknede sağlıklı bir seyir, hem de seyir konforu açısından halatların ihtiyaç olmadığı an roda edilmesi öneriliyor. Ayrıca bu durum direk olarak güvenlikle ilgili de olabilir.

Halatları kullanmadığınız zaman makaraya sarma ya da bir halat çantası içerisinde saklamak da çözüm olabilir. Ayrıca yelkeni yönettiğiniz halatların elinizin altında ve hemen müdahale edilebilir olduğundan emin olun.

 

  

3078 gösterim, 2 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]