• Cum. Nis 12th, 2024
Alnaya Gezi Teknesi

Tatil beldelerinin vazgeçilmezidir tekne turları. Yeşilin mavi ile buluştuğu cennet koylarımıza yapılan geziler, hemen hemen her tatil beldesinde çok ucuz fiyatlara kolayca ulaşılabilecek seviyelerdedir. Tatil beldelerimizin popüler tekne turlarından bazılarını sizler için araştırdık.
Kaş’ ta tatil yapıp da tekne turu yapmadan olmaz. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği Kekova turu tarih ve doğanın muhteşem güzelliğiyle dinlendirirken, aynı zamanda batık şehrin manzarası kendine hayran bırakmaktadır. Kaş Akdeniz’in en güzel ve tarihi açıdan en şanslı bölgesidir. Kaş’a gidip de tekne turuyla adaları görmeden olmaz diyenlerde, Adalar turunu tercih ediyor ve çakıl plajının buz gibi suyunda hem serinleyip, 12 adaların, güvercin adasının ve çoban koyunun eşsiz güzelliğiyle rahatlıyorlar.
Tatilinizi Marmaris’te geçirmeyi planlıyorsanız muhakkak bir tekne turu ayarlayıp fosforlu mağaranın güzelliğini görmelisiniz. İsterseniz eşsiz bir akşam yemeğiyle beraber, gece mehtap turuna katılabilirsiniz. Bölgede tekne turu fiyatları da oldukça cazip. Fethiye’de ki turları da unutmamak gerekir. Fethiye bölgesinde eğer bir tura katılacaksanız Turunç koyu, Göcek bölgesi ve Merdivenli koyu göreceksiniz demektir. Bu doğa harikalarını görmeden dönmeyin.
Mavi yolculuk bir serüven, bir eğlence, mavi tur Halikarnas balıkçısının insanlara kazandırdığı bir hediyedir. Günümüzde Mavi yolculuk yunan adalarını da içerisine alacak kadar büyümüştür.1980’li yıllardan sonra mavi yolculuk artık ultra lüks bir keyif olmaktan çıkıp, herkesin kolaylıkla sahip olacağı bir keyif haline dönüşmüştür. Ege bölgesi ve Akdeniz bölgesinde yapılan mavi turlar veya tekne turları güzergâh olarak farklılık gösterse de amaç aynıdır. Yeşilin maviyle harika buluşmasını, cennet koyların el değmemiş güzellikteki denizin keyfini doya doya sürmektir. Sizde tatil beldelerine gittiğinizde bir tekne turu yapın ve bu keyiften mahrum kalmayın.

Bir yanıt yazın

Translate »