• Cts. Nis 13th, 2024

GÜNCEL TEKNE VE DENİZCİLİK HABERLERİ
TARİH: 15.12.2015
YENİKAPI LİMANI: Rusya ile yaşanan krizden dolayı TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy yaptığı açıklamada Yenikapı Miting Alanını bulunduğu yere kruvaziyerler için yüzer liman yapılmasının mutlaka gerekli olduğunu belirtti.
DERİNCE LİMANI’NA YATIRIM: Derince Limanı Türkiye’nin sayılı limanlarına girmek için hazırlanıyor. Yaklaşık 1 milyar dolar yatırım yapılan proje için Safi Holding 350 milyon dolarlık ilave yatırımla büyütülecek. Çalışan sayısının da sonuçta 10 kat artması bekleniyor.
YARIMCA LİMANI FAALİYETE GEÇTİ: DP World Yarımca Limanı ilk gemilerin kabul etti. İlk olarak Maersk Bulan isimli geminin gelmesiyle faaliyete geçen liman bölgeye de hareket getirecek.
BURHANİYE AMATÖR DENİZCİLİK KURSU: Balıkesir Burhaniye’de Amatör Denizci Belgesi Kursu 20 kişinin katılımıyla yapılıyor. Bölgede uzun süredir beklenen kursun başlaması amatör denizcileri sevindirdi.
ÇANAKKALE ONDOKUZ MART ÜNİVERSİTESİ DENİZCİLİK FAKÜLTESİ: 2016-2017 öğretim yılında denizcilik fakültesinin faaliyete geçmesi için hazırlıklara başlandığı duyuruldu.

Bir yanıt yazın

Translate »