Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

En İyi Tatlı Su Tankı Malzemesi

Tekne Ekipmanları, Tekne Yaşamı 27 Haziran 2013

Bir tatlı su tankı için en uygun malzemenin ne olduğunu merak ediyorsanız bu sorunun yanıtı oldukça nettir. Paslanmaz çelik malzemeden yapılmış su tankı her zaman birinci seçenek olarak düşünülebilir. Ancak korozyona dayanıklılık açısından 316L kalitesinde olmasına dikkat edin. Evet, paslanmaz çelik su tankları iyidir ancak tek alternatif onlar değildir. Plastik Tanklar, Fiberglas Tanklar, Alüminyum Tanklar, Ahşap üzeri epoksi kaplı tanklar bunlardan en önemlileridir. Aslında bu su tanklarının hepsi işlevseldir ve kullanımı uygundur. Ancak temiz bir paslanmaz çelik tank, suyun tadını değiştirmeden sizin koyduğunuza yakın bir şekilde muhafaza eder.
Hangi malzemeden tank alırsanız düzenli temizliğini yapmalı, gerekiyorsa su katkılarından kullanmalı ve çok uzun süre tanktaki suyu atıl bir şekilde bırakmamalısınız.
Teknede günlük kişi başı su ihtiyacı ile ilgili yazımız için tıklayınız:  Tekne Su Tankı Ne Kadar Olmalı?

Tekne Su Tankı-

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]