• Paz. Ara 10th, 2023

Tekne malzemelerinden olan ırgat, tekneyi bulunduğu yere bağlama amacıyla demirleme anlamında kullanılan hem manuel hem de elektrikli olarak üretilen bir sabitleyicidir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tekne için üretilen pek çok farklı malzeme ve aksesuar elektrikli hele getirilerek iş gücü azaltılmıştır. Elektrikli tekne ırgatları, makaralı ve tamburlu olacak şekilde gruplandırılmıştır. Aynı zamanda ihtiyaca bağlı olarak örneğin 6-7 metrelik tekneler için 150 W ya da 250 W gücünde ırgatlar üretilmektedir.
Tekne ırgatları opsiyonel zincir bağlantısı sayesinde daha farklı zincirleme seçenekleri sunmakta, bu da tercih edilirliğini artırmaktadır. Üstün kalitede üretilen tekne malzemeleri son teknoloji ile birleştirilerek piyasadaki yerini almaktadırlar. Üretici firmalar tekne ırgatlarının dizaynı konusunda hassas davranmakta ve mükemmel dizaynlar ile elektrikli tekne ırgatları üretmektedirler. Pek çok elektrikli ırgat üzerinde sensör bulunmaktadır ve bu sensör sayesinde zincir sayacı görüntülenmektedir. Tekne parçaları genel olarak tamburlu olarak üretilirler ve kullanıcılar tamburlu tekne malzemelerini tercih etmektedirler. Tamburlama işlemi sırasında malzemeler pek çok farklı maddenin içerisinde işleme tabii tutularak daha dayanıklı ve parlak hale getirilirler.
İş gücü gerektiren manuel bağlantılı ırgatlar fiyatları uygun olmasına rağmen artık tercih edilmemektedir. Elektrikli sistemler sayesinde insanlar çok daha az kuvvet uygulanarak aynı işi yapmaktadırlar. Bu kolaylığın sağlanmış olması tekneye sahip insanları çok daha rahat hale getirmiştir. Elektrikli tekne ırgatları ile ilgili pek çok bilgiye dilerseniz internet üzerinden ya da direk olarak tekne malzemeleri üreten bir firma ile kontak kurarak ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ürün elektrikli olduğundan su geçirmez motordan yapılmış olmasıdır. Aksi halde tekne içerisinde risk oluşturan ve istenmeyen elektrik bağlantısı ile ilgili kazalar meydana gelebilir.

Bir yanıt yazın

Translate »