Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Dümenci Nerede Oturmalı?

Tekne ve Denizcilik, Yelken Seyri 13 Haziran 2013

Bu sorunun aslında en doğru cevabını iki önemli nokta verir:

1-      Tekneyi en iyi yönlendireceğiniz yer neresi ise orada oturun. Tekneye hakim olacağınız en uygun yerde ve eğer tekne küçükse tekne dengesine katkıda bulunacak şekilde oturun. Yeke ile kullanılan bir teknede yekenin serbest bir şekilde iki yana döndürebileceğiniz pozisyonu bulun. Yeke uzatma aparatları da bu konuda işinizi kolaylaştırabilir.

2-      İkinci önemli nokta ise tekneyi yönetirken herhangi bir kör nokta kalmayacak şekilde görüş açınızın olduğuna emin olun. Unutmayın ki kaptan sizsiniz ve tekne ve teknedekiler için oluşabilecek her türlü tehlikeden siz sorumlusunuz.

 

  

1429 gösterim, 1 gün

  

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]