Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Deniz Polis Eğitim Merkezi

Denizde Güvenlik, Profesyonel Denizcilik 27 Ağustos 2013

Türkiye’de ilk kez Çanakkale’de Deniz polis Eğitim merkezi kuruluyor. Bu eğitim sürecine ileri düzeyde yüzme becerisi olan polisler katılabilecek. Eğitim değişik kursları içerecek şekilde planlanıyor. Suda boğulma, suda bulunan cesetleri çıkarma ya da yer tespiti, sel, su baskını, ilk yardım hizmetleri ya da limanlarda meydana gelebilecek olaylar da eğitim kapsamında yer alacak. 35 yaşını aşmamış olmaları ve ileri derecede yüzme becerisi koşuluyla polisler eğitime katılabilecek.
Ülkemizde denizciliğin gelişmesi ile birlikte denizde meydana gelen olaylar da artıyor. Bu olaylara yetkin bir şekilde müdahale edecek birimler ne yazık ki yetersiz. Bu tür merkezler konu ile ilgili profesyonel personel eğitimi için çok yararlı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]