Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Demir Taramasında Yapılacaklar

Halatlar, Bağlar ve Demirleme 15 Haziran 2013

Demirlemede demirin tutma garantisi diye bir şey yoktur. Birçok kuralı düzgün uyguladığınız halde demir taraması ile her zaman karşılaşabilirsiniz. Bu açıdan olası bir sürüklenme tehlikesine karşı her zaman tetikte olmalı motor ya da yelken yardımı gerekebileceği unutulmamalı ve en az bir seçenek hazır halde tutulmalıdır.

Demirin tarayıp taramadığını kontrol etmek için belirli kerteriz noktalarından yararlanarak düzenli kontrol yapılmalı. Bu kontrol sıklığını rüzgâr ve hava koşulları değiştikçe gel-git akıntılarının durumuna göre de düzenleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra bazı gps cihazlarında konum değiştirme uyarısı bulunmaktadır. Bu özellik kullanılarak tarama olup olmadığı kontrol altında tutulabilir.

Özellikle gece yapılan demirlemelerde saat kurup mutlaka demir yeri kontrol edilmelidir. Emin olun demir taradıktan sonra uyanmak istemezsiniz.

Demir tarama durumunda hemen hareket edip demirinizi alın. Makinenizin her zaman hemen çalışmayabileceğini unutmayın.

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]