Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Dalış Teknesi Özellikleri

Tekne ve Denizcilik 15 Haziran 2013

Dalış Teknesi nasıl olmalı? Dalış, herkesin bildiği gibi donanım gerektiren bir iştir. Donanım için de dalış teknesi üzerinde yeterli alan gereklidir. Dalış için kullanılacak ekipmanlar arasında dalış gözlüğü, şnorkeller, hava tankı ve regülatör, dalış ağırlıkları ve dalış kıyafetleri yer alır. Dolayısı ile her bir kişi için bu donanımların gerekli olması teknede oldukça fazla yer ayrılmasını gerektirir.

Dalış Teknesi

Dalış Teknesi

 Tabii sadece yer konusu dalış teknesi için yeterli değildir. Bunula birlikte güverte merdiveni, suya yumuşak bir giriş için yüzme platformu, (özellikle bordası yüksek teknelerden suya giriş için tavsiye edilir.) yüzme platformu yakınında tatlı su ile çalışan bir duş sistemi, yeterli uzunlukta demir halatı bulunmalıdır.

Bunun yanı sıra dalış teknelerinde bir elektrikli ırgat bulunması da oldukça iyi olacaktır. Çünkü sık sık yer değiştirmeler ve dalış yapılan yerlerin derinliği dolayısı ile çapa çekmek çok sıkıcı bir hal alabilir.

 

 

Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.

  • Tekne Bakım Kayıt Defteri

    Tarafından AÇIK 11 Ağustos 2021 - 0 Yorumlar

    Tekne kelimesiyle belki de en sık kullanılan kelimelerden biri bakım kelimesidir. Gövde bakımı yaparız, motor bakımı yaparız, ırgat bakımı yaparız…yaparız da yaparız. Deneyimli kaptanla bakım zamanlarını aşağı yukarı bilirler. Kendileri ya da teknelerine uygun zamanlarda gerekli bakımları yaptırırlar. Bu tür durumlarda genelde pek kayıt tutulmaz. Çünkü tekne sahipleri teknelerini satmayı da pek düşünmezler…”Ne ilgisi var?” […]