• Cum. Nis 19th, 2024
Yelkeni Nereden Öğrenmeli

Birkaç ay sonra havalar ısınacak ve yelken sezonu açılacak. Eğer siz de çocuklar için yelken okulu seçmeyi düşünüyorsanız bu yazımız size yol gösterebilir.
Pek çok bölgede, çocuklar İçin özel programlar vardır. Bunlar genellikte bir yat kulüpte, yelken kulübünde veya kampta ya da bazı topluluk programları aracılığıyla yaz aylarında yapılır. Kulüp üyesi, üniversite öğrencisi olmamanız gözünüzü korkutmasın. Özel yat kulüplerinin gençlere yönelik programları, üye olmayanları da hoş karşılamaktadır. Çocuğunuzun listeye girmesinden önce sınıfın dolmamasından emin olmak için sezon öncesinde kayıt sürecini inceleyiniz.
Bölgenizde birden fazla potansiyel program bulduysanız, çocuğunuzdan karar vermeye yardımcı, olmasını isteyin. En iyi kurs, onda dokuz ihtimalle, arkadaşlarının olduğu kurstur. Tüm arkadaşlarının yelken yaptığı yerde çocuğunuz da yelken yapmaktan keyif alacaktır. Eğlenceliyse, çocuğunuz yelkeni bir daha bırakmayacaktır.
Gençlere yönelik bir yelken programı araştırırken şu unsurları göz önünde bulundurun:
Program: Bazı programlar iki ay sürerken bazıları iki haftalık aralarla yapılır. İleri seviye gruplar öğleden sonra toplanır, başlangıç seviyesi gruptan da sabahtan. Çocuğunuzun günlük olarak ne kadar saat yelken yapacağını bildiğinizden emin olun. Peki ya öğle yemeği? Çocuklar açken bir şey öğrenemeyecekleri gibi karınları tıka basa doluyken de bir şey öğrenemezler.
Tekne Türü ve Müsaitliği: Başlangıç seviyesindekilerin hangi teknelerle yelken yaptıklarını öğrenin. Bir tekne almanız gerekiyor mu, yoksa kulüp bir tane veriyor mu? Bazı programlarda, tekneniz yoksa mürettebat olmak zorunda kalırsınız. Mürettebat olmak orta seviye yelken için iyidir, ancak yeni başlayanların tekneyi nasıl kullanacağını da bilmek gerekir.
Gruplama Kriteri: Çoğu program, öğrencileri yaşlarına göre gruplandırır. Bundan dolayı çocuğunuz birkaç yıl geç başlamışsa bu durum sorun teşkil edebilir. Program idarecilerine bu sorunu nasıl çözdüklerini sorun.
Ders Programı: Bazı programlar (Özellikle yat kulüpleri.) gezi yelkenciliği yerine yarışa (bizim de tercihimiz) odaklanır. Bu yaklaşımda bir sorun yoktur, ancak bir denge sağlamak önemlidir ve en İyi programlarda eğlence unsuru ön plandadır.
Eğitmenler: Eğitmenlerin Öğrencilere oranı nedir? Eğitmenlerin ne tür sertifikaları vardır? Eğitmenler genellikle üniversite öğrencileridir kaçının daha önceden eğitmenlik deneyimi olduğunu öğrenin. Bir okulun bir eğitmeni bir sonraki sezonda da çalıştırması İyi bir işarettir.
Güvenlik: Program daha Önceden sorun yaşamış mı? Ne tür özel ekipmanları, güvenlik prosedürleri ve sigortaları bulunmaktadır? Yaş ve yüzme koşulları nelerdir?
Ekipman: Çocuğunuzun hangi ekipmanlara İhtiyacı vardır? Okul, can yeleği veriyor mu, yoksa kendi can yeleğinizi mi getirmelisiniz?

Bir yanıt yazın

Translate »