• Sal. Eki 4th, 2022

Arvento, yelken sporunu desteklemeye devam ediyor. Geliştirip ürettiği tekne takip sistemleri ve Arvento Race uygulaması ile yelken yarışlarının mobil olarak takip edilmesini sağlayan Arvento, 15 Kasım’da İstanbul’da düzenlenen Arvento Kupası ile bir kez daha yelkencilerle buluştu.
TAYK (Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü) Sonbahar Serisi yarışlarının 2. ayağı olan Arvento Kupası, Cumartesi günü Ataköy Marina’dan verilen start ile başladı. Ataköy – Fenerbahçe arasındaki parkurda gerçekleşen yarışın ardından, Ataköy Marina’da yapılan ödül töreni ile dereceye giren ekiplere kupaları dağıtıldı.
Geliştirdiği yarış takip sistemi ile TAYK tarafından düzenlenen bütün yelken yarışlarının on-line ve geçmişe dönük olarak izlenmesini sağlayan Arvento, Arvento Race mobil uygulamasıyla da yarışların iOS ve Android özellikli akıllı telefonlar üzerinden de takip edilebilmesini sağlıyor.
Türkiye’nin önde gelen yarış serilerinden olan TAYK ve BAYK trofelerinde yarışan 2 ayrı yelken takımının da sponsorluğunu üstlenen Arvento, geliştirdiği teknolojiyle verdiği sponsorluk destekleri ile Türkiye’de yelken sporunu destekleyen sayılı öncü şirket arasında yer alıyor.

TAYK SONBAHAR KUPASI II
ARVENTO KUPASI SONUÇLARI
(15 Kasım 2014, Cumartesi)

IRC1
Katılan tekne sayısı: 8
Start saati: 11.05
1. Medianova Acadia 3 (Vedat Tezman / Selim Kakış) 13.03.44
2. FarrFara (FarrFara Ekibi / Erhan Uzun) 12.55.26
3. DUE (Feyyaz Yüzatlı / Hasip Gencer) 12.58.56
DNC: Moon & Star (Fikret Elbirlik)

IRC2
Katılan tekne sayısı: 9
Start saati: 11.00
1. Ford Otosan-Turgut Reis (TAYK / Koru Sarıkaya) 13.10.10
2. DHO Akova (DHO / Yüce Mert Köseoğlu) 13.07.36
3. Logo (Tuğrul Tekbulut / Serdar Öner) 13.10.04

IRC3
Katılan tekne sayısı: 7
Start saati: 11.10
1. Alfasail-Petek (Cevat Satır / Şahin Akın) 13.25.46
2. Güneş Sigorta-Falcon (Deniz Yılmaz) 13.25.22
3. DHO Orsa (DHO) 13.30.44
RET: Fenerbahçe 4-Vodafone Red (FBSK / Eren Özdal)

IRC4
Katılan tekne sayısı: 11
Start saati: 11.15
1. Alize-Zig Zag (Sinan Sümer / Berk Gürpınar) 13.18.35
2. DHO Zıpkın (DHO / Murat Yavuzcan) 13.10.57
3. Minx-Hedef Yelken (Hedef Yelken / Can Ekin) 13.11.46

DESTEK
Katılan tekne sayısı: 1
Start saati: 11.15
1. Bled (Bora Gemicioğlu / Serkan Turan) 13.18.12

TAYK SONBAHAR KUPASI
(Toplam 4 yarış, yapılan 2 yarış sonrası durum)
İlk 5 ekip

IRC1
1. FarrFara (1-2) 3 puan
2. Medianova Acadia 3 (4-1) 5 puan
3. Borusan Racing-Çılgın Sigma (2-4) 6 puan
4. DUE (3-3) 6 puan
5. Alvimedica 2 (5-5) 10 puan

IRC2
1. Ford Otosan-Turgut Reis (1-1) 2 puan
2. Logo (3-3) 6 puan
3. Outlaw (5-6) 11 puan
4. Pupa-Fifty Fifty (6-5) 11 puan
5. Arçelik Alize (2-11) 13 puan

IRC3
1. Alfasail-Petek (3-1) 4 puan
2. Güneş Sigorta-Falcon (4-2) 6 puan
3. Shak Shuka-GTT Logistics (2-4) 6 puan
4. Hedef Yelken (1-6) 7 puan
5. DHO Orsa (9-3) 12 puan

IRC4
1. Alize-Zig Zag (1-1) 2 puan
2. Minx-Hedef Yelken (2-3) 5 puan
3. Beko-Bandido (3-5) 8 puan
4. Akfen-Lady Antioche (4-6) 10 puan
5. DHO Zıpkın (8-2) 10 puan

Bir cevap yazın